Asustek będzie zlecał produkcję?

Asustek będzie zlecał produkcję?

Asustek będzie zlecał produkcję?
27.07.2007 08:30, aktualizacja: 27.07.2007 10:26

Największy na świecie producent płyt głównych, Asustek Computer, który na początku 2008 roku podzieli się na trzy firmy, może zlecić część swojej produkcji innym przedsiębiorstwom. Być może niektóre urządzenia opatrzone marką Asusteka będą powstawały w fabrykach jego największych konkurentów.

Za kilka miesięcy dojdzie do podziału Asusteka. Firma Asustek Computer będzie zajmowała się najważniejszym segmentem działalności: produkcją płyt głównych, kart rozszerzeń, notebooków i smartfonów, wyposażenia dla serwerów komunikacji oraz elektroniką użytkową. Nowopowstała Unihan Technology Corp. zajmie się płytami głównymi i kartami rozszerzeń, a Pegatron Technology będzie produkowało obudowy do komputerów oraz urządzenia niezwiązane z rynkiem pecetów.

W ramach nowej strategii część swojej produkcji Asustek zleci innym firmom. Będą to prawdopodobnie jednak nie tylko Unihan i Pegatron, które zajmą się głównie zdobywaniem kontraktów od takich firm jak Dell czy Sony, ale przede wszystkim obecni główni konkurenci Asusteka: Quanta i Foxconn.

Szefostwo Asusteka zdecydowało o podziale firmy po to, by uniknąć konfliktu interesów. Dotychczas bowiem Asustek tworzył własne produkty i jednocześnie produkował identyczne urządzenia na zlecenie wielkich firm, które sprzedają je pod własnymi markami.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)