Samsung ES30 - test taniego marudera

Samsung ES30 - test taniego marudera

Samsung ES30 - test taniego marudera
Źródło zdjęć: © chip.pl
28.10.2011 10:41, aktualizacja: 10.12.2012 16:57

Aparat z matrycą 12,2 Mp, wyświetlaczem 3 cala i zoomem optycznym 5x. Oprócz zdjęć umożliwia też rejestrację wideo w maksymalnej rozdzielczości 640 x 480 pikseli.

Samsung E3. za nieduże pieniądze oferuje 5-krotny zoom optyczny i paletę trybów automatycznych. W pierwszej chwili taki opis brzmi nieźle, ale w praktyce aparat rozczarowuje pod każdym względem. Naszym zdaniem nie ma sensu go kupować.

Matryca CCD w formacie 1/2,3”. ma rozdzielczość 12 megapikseli. W laboratorium okazało się, że – przynajmniej na monitorze komputera – zdjęcia cechują się wysokim poziomem szumów niezależnie od ustawionego poziomu czułości ISO. Wydruki w skali A3 były wolne od zakłóceń jedynie przy czułości ISO 80. Wrażenia nie poprawia niska wierność detali.

Opóźnienie spustu migawki wynoszące 0,6. sekundy w zakresie szerokokątnym i 0,85 w zakresie tele jest dość duże. Samsung ES30 jest zasilany parą baterii AA (paluszków) – świeży komplet pozwala zarejestrować sporą liczbę od 210 do 650 zdjęć.

Obraz
© W czasie fotografowania możemy korzystać z trybu automatycznego wyboru programu oraz trzynastu programów tematycznych. (fot. chip.pl)

Podsumowanie

Samsung ES3. jest przede wszystkim tani. O dobrych osiągach nie ma co marzyć. Na zdjęciach rzuca się w oczy wyraźny szum i nieostre szczegóły. Ustawianie ostrości trwa zbyt długo, by można było myśleć o spontanicznych ujęciach. Broni się jedynie zakres funkcji, który jest wprawdzie ograniczony, ale odpowiedni jak na tę klasę cenową.

Alternatywa

Nie możemy z czystym sumieniem polecić żadnego z najtańszych kompaktów. Dopiero za około 43. złotych można kupić przyzwoity aparat Panasonic Lumix DMC-FS16. Ten poręczny aparat z obiektywem szerokokątnym z 4-krotnym zoomem wyróżnia ogólnie dobra jakość obrazu, szybki autofocus i prostota obsługi.

Samsung ES30

Powolny kompakt z trybami automatycznymi robiący zdjęcia niskiej jakości.

PLUSY:

  • Tani

MINUSY:

- Niska jakość obrazu
- Zawodny pomiar światła
- Powolny
- Filmowanie tylko w rozdzielczości VGA

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: *"Spragniony nowości od Nokii? No to patrz" *

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)