FUNAI LH7-M32BB - test taniego telewizora LCD

FUNAI LH7‑M32BB - test taniego telewizora LCD

FUNAI LH7-M32BB - test taniego telewizora LCD
Źródło zdjęć: © Funai
15.04.2010 11:41, aktualizacja: 15.04.2010 11:51

Nawet w czasach domniemanego kryzysu ciężko odmówić sobie zmiany dawno wysłużonego telewizora kineskopowego na LCD. Duża część kupujących rusza do marketów w poszukiwaniu możliwie najtańszego sprzętu. W tym miejscu warto zwrócić uwagę na próbującą się przebić ostatnio na nasz rynek markę FUNAI

Wygląd

LH7-M32BB to 3. calowy telewizor, który możemy kupić w cenie poniżej 1000zł. Niestety, zapewne ze względu na koszty, nie należy on do najładniejszych. Proste kształty, średniej jakości plastik i dosyć gruba obudowa nie zachwycą miłośników wyszukanych form stylistycznych. Chociaż przed znajomymi błyszczeć nie będziemy, to znajdą się i tacy, którzy docenią prostą formę.

Obraz

Wyposażenie i możliwości

Telewizor został wyposażony w zestaw typowych złączy. Do dyspozycji mamy 3 wejścia HDMI, 2 typu SCART, jedno D-SUB oraz komplet wejść Component i VIDEO. Telewizor możemy także podłaczyć do zewnętrznego zestawu głośnikowego za pomocą cyfrowego złącza Coaxial. Niestety złącza te są słabo oznaczone i łatwo o pomyłkę. Nie zabrakło także dekodera naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T).

W zestawie znalazł się oczywiście pilot sterowania. Mimo iż spełnia swoje funkcje, to jednak jego wygląd i jakość przypominają raczej produkty sprzed kilku lat. Niestety wraz z telewizorem nie było polskiej instrukcji obsługi, ale tą z powodzeniem można znaleźć na stronie producenta.

Matryca o rozdzielczości WXGA (1366x766. wg producenta cechuje się kontrastem 2500:1 oraz dobrą jasnością (360 cd/m2). Biorąc pod uwagę niskobudżetowy segment, to jakość wyświetlanego obrazu zdobyła pozytywne opinie wśród portali technologicznych. Dźwięk z 5 watowych głośników nie jest zachwycający, ale w codziennym użytkowaniu w zupełności zadowalający. Miłośnicy filmów powinni się jednak zastanowić nad dodatkowym zestawem nagłaśniającym.

Menu w języku polskim jest bardzo proste. Zostało podzielone na pięć podstawowych kategorii i ogranicza się do zmiany większości podstawowych opcji. Takie rozwiązanie znajdzie więc uznanie wśród mniej zaawansowanych użytkowników.

Obraz
© (fot. Funai)

Jedyną niewiadomą może być awaryjność mało znanej na polskim rynku japońskiej marki. Jednak w tej kwestii możemy być spokojni ze względu na 5 letnią gwarancję producenta, a w tym dwuletnią gwarancję na martwe piksele.

Podsumowanie

FUNAI LH7-M32BB to dobra propozycja dla osób chcących tanim kosztem wymienić wysłużony telewizor kineskopowy na LCD. Sprzęt jest niezaprzeczalnie wart swojej niewielkiej ceny, a przy tym oferuje więcej niż adekwatną do niej jakość obrazu.

wydanie internetowe www.VideoTesty.pl

Źródło artykułu:videotesty.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)