Samosznurujące się buty z przyszłości

Samosznurujące się buty z przyszłości
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl

09.09.2011 10:30, aktual.: 21.09.2011 14:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po obejrzeniu całej serii "Powrotu do przyszłości" największe wrażenie zrobiły na mnie deskolotka Matry'ego McFly'a, skonstruowany przez doktorka latający DeLorean oraz samosznurujące się buty. Dzięki firmie Nike nie będziemy musieli czekać na nie do 2015 roku - wczoraj wieczorem miały oficjalną premierę!

Górna część butów została zrobiona ze wzmocnionej siatki, zaś w podeszwach umieszczono diody w trzech kolorach, które zapalają się dokładnie tak, jak to sobie wymarzono w latach 80. Air Mag po doładowaniu świecą nieprzerwanie przez pięć godzin, w tym również umieszczone po bokach logo producenta. Buty wyglądają tak, jak te, które nosił na nogach Marty McFly w "Powrocie do przyszłości II" z tą różnicą, że te z całą pewnością są o niebo wygodniejsze. Nike z pewnością o to zadbał.

Mam dwie wiadomości związane z wypuszczeniem Nike Air Mag, najpierw ta dobra. Buty te zostały wyprodukowane, by wesprzeć fundację Michaela J. Foxa, która postawiła sobie za cel znalezienie lekarstwa na chorobę Parkinsona. Jaka jest zła wiadomość?

Nike wypuści tylko 150. par tych butów. Wszystkie trafiły wczoraj na eBay, gdzie będą czekać na zwycięzców aukcji. Codziennie przez 10 dni wystawionych będzie 150 par, każda z ceną wywoławczą, uwaga, 3950 dolarów. Jak nietrudno obliczyć, fundacja jednego z dwóch głównych bohaterów "Powrotu do przyszłości" zyska w ten sposób co najmniej sześć milionów dolarów.

Z filmiku umieszczonego na eBay'u (widoczny powyżej) dowiadujemy się, że na samosznurujące się najki będziemy musieli poczekać do 2015. Z całą pewnością będzie warto - do tego powinienem już odłożyć pieniądze na własną parę butów Marty'ego McFly'a.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (19)
Zobacz także