Nike chce stworzyć buty z "Powrotu do przyszłości II"

Nike chce stworzyć buty z "Powrotu do przyszłości II"

Nike chce stworzyć buty z "Powrotu do przyszłości II"
Źródło zdjęć: © Giznet.pl
09.01.2015 11:55, aktualizacja: 09.01.2015 13:24

Nie ulega wątpliwości, że 2015 rok to wspaniały czas na urzeczywistnienie kilku pomysłów z "Powrotu do przyszłości II". W tej odsłonie serii główny bohater wybrał się do naszych czasów, gdzie natknął się na garść futurystycznych gadżetów w rodzaju latającej deskorolki czy samodzielnie wiążących się butów. Jeżeli jakimś cudem zdarzyło wam się kiedyś marzyć o tych drugich, Nike ma dla was wspaniałą wiadomość. Jak informuje portal Nice Kicks, amerykańska firma zapowiedziała na swej poniedziałkowej konferencji w Long Beach, że wprowadzi do sprzedaży buty wzorowane na obuwiu Martiego McFly’a.

Choć na przestrzeni ostatnich lat mieliśmy do czynienia z paroma próbami odtworzenia adidasów z filmu, żadne z nich nie dysponowały najważniejszą cechą gadżetu, czyli w pełni funkcjonalnym systemem automatycznego wiązania. Nike zapewnia, że w przeciwieństwie do swych poprzedników, nie zamierza iść na łatwiznę i pragnie stać się pierwszym producentem, który wypuści idealnie odwzorowany, działający wariant słynnego obuwia M. J. Foxa.

Nie będzie to proste. Największym wyzwaniem stojącym przed projektantami butów jest bateria, mająca zapewnić moc do zasilenia futurystycznego mechanizmu. Nie może ona przy tym wpłynąć ani na design, ani na wygodę ich noszenia, która stanowi przecież kluczowy element każdego produktu tego typu. Pracy jest zatem sporo.

Zgodnie z informacjami Nice Kicks, obuwie z „Powrotu do Przyszłości II” powinno ukazać się w sprzedaży jeszcze przed końcem tego roku. Czekamy!

Źródło artykułu:Giznet.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (33)