Saitek Cyborg R.A.T 7 - myszka nie z tej Ziemi

Saitek Cyborg R.A.T 7 - myszka nie z tej Ziemi

Saitek Cyborg R.A.T 7 - myszka nie z tej Ziemi
23.02.2011 11:50, aktualizacja: 23.02.2011 16:06

Czy istnieje coś, co można nazwać myszką idealną? Wielu producentów stara się stworzyć właśnie taki produkt, natomiast nie zawsze wychodzi to tak, jak powinno. Firma Saitek do naszych testów podesłała myszkę, którą każdy z nas może samodzielnie dopasować do swoich potrzeb? Pomysł świetny, a wykonanie? Zapraszamy do lektury!

Cyborg R.A.T. 7 to produkt, choć na pudełku próżno szukać nazwy, firmy Saitek. Jest to znany producent kontrolerów lotu czy też joystick’ów. Tym razem jest to przypominająca znane z filmu autoboty - mysz komputerowa. Rzeczywiście w pewnym zakresie może „transformować”.

Obraz
© Elementy dodatkowe (fot. via chip.pl)

Dzięki przemyślanej konstrukcji mechanizmów można ją dopasować do ręki praktycznie każdego gracza. Bo głównie z myślą o nich powstał ten produkt. Możemy regulować nie tylko kształt ale także wygląd i... wagę. Jesteśmy w stanie dodać lub zdjąć pięć sześciogramowych ciężarków, czyli ponad 1. procentowa regulacja. Wraz z produktem otrzymamy metalowe pudełko z dodatkowymi częściami. Znajdziemy tam m.in. właśnie ciężarki, antypoślizgową podpórkę na wewnętrzną część dłoni, a nawet podpórkę pod mały palec.

Obraz
© Mysz w trakcie dodawania elementu (fot. via chip.pl)

Oprócz dostosowywania się do ręki gracza mamy do dyspozycji pięć programowalnych przycisków. Za przyciskiem przewijania dodatkowy guzik zmiany czułości myszy, dzięki temu można ją zmienić „w locie”. Obok lewego przycisku znajduje się klawisz zmiany profilu. Różnokolorowe podświetlenie podpowiada nam jaki profil z trzech dostępnych został wybrany. Oczywiście tryby te możemy uprzednio dostosować do swoich potrzeb. Koniecznie trzeba wspomnieć o dodatkowym przycisku celowniczym pod kciukiem. Po wciśnięciu i przytrzymaniu prędkość myszy zwalnia umożliwiając precyzyjne wycelowanie do przeciwnika.

Obraz
© Możliwa jest również zmiana wagi myszki (fot. via chip.pl)

Trzeba przyznać, że ten sprzęt robi niemałe wrażenie. Sam wygląd pokazuje, że to produkt nietuzinkowy. Rzeczywiście po dokładnym wyregulowaniu, mysz (a może szczur?) bardzo dobrze leży w dłoni. Jeśli poświęcimy chwilę na dopasowanie, na pewno nie będzie to czas stracony. To jak z regulacją foteli w samochodzie.

Obraz
© (fot. via chip.pl)

Ten cybernetyczny szczur ma bardzo wysoką i regulowaną rozdzielczość lasera od 40. aż do 5600 DPI, a przesyła informację o przemieszczeniu do 1000 razy na sekundę (1 kHz). Zapewne zapragnie go niejeden z graczy. Niestety cena może nieco ostudzić nawet bardzo gorące zapędy.

Obraz
© Zawartość opakowania (fot. via chip.pl)

Saitek Cyborg R.A.T 7

PLUSY:

- Możliwość wszechstronnego dopasowania
- Wysoka czułość
- Dodatkowe wyposażenie
- Łatwość przełączania profili oraz zmiany czułości

MINUSY:

- Wysoka cena
- Tylko dla praworęcznych

Sprzęt do testów dostarczył: Saitek

Cena: około 33. zł

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)