Sony: myszka i telefon VoIP w jednym

Sony: myszka i telefon VoIP w jednym

Sony: myszka i telefon VoIP w jednym
03.06.2007 09:30, aktualizacja: 04.06.2007 09:27

W ofercie firmy Sony pojawił się nowy, nietypowy produkyt. Chodzi tu o nową myszkę komputerową ( VN-CX1A ), która poza swoją podstawową funkcją może również służyć jako... telefon VoIP ( Voice over IP ).

Nowa myszka Sony dostępna jest w trzech kolorach - czarnym ( VN-CX1A/B ), białym ( VN-CX1A/W ) i niebieskim ( VN-CX1A/L ), dzięki czemu powinna kolorystycznie idealnie pasować do notebooków z rodziny VAIO ( w jej prawym dolnym rogu znajduje się logo VAIO ). Urządzenie mierzy 45,5 x 23,9 x 89,2 mm, waży 67 gramów, komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0 ( kabel o długości 110 cm ) i oferuje sensor optyczny o rozdzielczości 800 dpi. Do dyspozycji użytkownika oddaje dwa przyciski funkcyjne i rolkę.

Najciekawsze jest jednak drugie "wcielenie " urządzenie. Może ono bowiem - po rozłożeniu - służyć jako telefon VoIP ( współpracuje ze Skype ). Wyposażono je również w specjalny przycisk, po naciśnięciu którego górna klapka odchyla się o 50 stopni - możemy wtedy prowadzić rozmowę nie podnosząc myszy z biurka.

Urządzenie jest kompatybilne z systemami Microsoft Windows Vista, Windows XP Professional, Windows XP Home Edition i Windows 2000 Professional. Producent wycenił je na ( w przeliczeniu z jenów ) 65 USD. Niestety nie wiadomo kiedy trafi na rynek europejski.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)