Radom: zatrzymany mężczyzna dorabiający "na boku" przeróbkami konsol do gier

Radom: zatrzymany mężczyzna dorabiający "na boku" przeróbkami konsol do gier
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

06.04.2009 17:30, aktual.: 07.04.2009 09:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą mazowieckiej komendy w Radomiu zatrzymali mężczyznę zajmującego się przerabianiem konsol do gier.

Policjanci z mazowieckiej komendy w Radomiu wpadli na trop nielegalnej działalności dzięki obserwacji Internetu. Okazało się, że zajmował się nią właściciel firmy naprawiającej i serwisującej urządzenia elektroniczne. Przerabiał on konsole do gier typu PSX, PsOne, PS2 i Xbox montując w ich środku specjalny chip ( koszt "ulepszenia" to, w zależności od modelu, od 7. do 250 zł. ). Dzięki niemu właściciele sprzętu mogli bez problemu korzystać z nielegalnych gier oraz filmów.
Funkcjonariusze przeszukali pomieszczenia oraz mieszkanie podejrzanego. Zabezpieczyli 1. urządzeń pozwalających na przerabianie konsol, 8 przerobionych konsol go gier, dysk twardy, 2 komputery stacjonarne, 3 komputery przenośne, karty pamięci SD oraz około 240 płyt CD i DVD z nielegalnym oprogramowaniem. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna posiadał też 2 karty oraz 2 dekodery cyfrowe umożliwiające nielegalny odbiór płatnej telewizji satelitarnej.
Za popełnione przestępstwa zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)