Czy to już koniec przenośnych konsol do gier?

Czy to już koniec przenośnych konsol do gier?
Źródło zdjęć: © Sony

29.09.2015 11:31, aktual.: 29.09.2015 12:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas brytyjskich targów gier wideo EGX Shuhei Yoshida, CEO Sony Computer Entertainment, potwierdził to, o czym mówiono w branży od dawna.

Yoshida zapytany o następcę PlayStation Vity odparł z nieskrywanym smutkiem, że raczej nie mamy co liczyć na kolejną przenośną konsolę Sony.

- Ludzie mają smartfony i granie na nich jest bardzo łatwe. Wiele gier mobilnych jest darmowych, przynajmniej na początku. Sam jestem wielkim fanem PlayStation Vity i wiem, ile wysiłku włożyliśmy w projektowanie jej każdego aspektu. Mam nadzieję, że kultura grania na konsolach przenośnych będzie kontynuowana, ale aktualnie klimat nie jest zdrowy ze względu na dominację smartfonów.

PS Vita nie powtórzyła sukcesu sprzedażowego PSP i nic nie wskazuje na to, by miało się to już zmienić. Zewnętrzni developerzy nie są zainteresowani tworzeniem kosztownych w produkcji gier na platformę cieszącą się poza Japonią znikomą popularnością, podczas gdy rynek gier smartfonowych przeżywa prawdziwą ekspansję. Sony najwyraźniej zaczyna zdawać sobie z tego sprawę.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: iPhone 6s i 6s Plus są... wodoodporne

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)