Polacy kupują coraz więcej konsol

Polacy kupują coraz więcej konsol

Polacy kupują coraz więcej konsol
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
09.04.2014 11:00

W przeprowadzonych badań przez firmę GfK Polonia wynika, że przez pierwsze dwa miesiące 2014 roku kupili o 30 proc. więcej konsol niż w analogicznym okresie w 2013.

Zwiększona sprzedaż konsol do grania ma z pewnością wiele wspólnego z premierą nowej generacji konsol Microsoftu i Sony. Analitycy z GfK Polonia szacują jednak, że zwiększona sprzedaż utrzyma się w kolejnych miesiącach. Między innymi dlatego, że konsola Microsoftu - Xbox One nie miała jeszcze oficjalnej premiery w naszym kraju i pojawi się dopiero we wrześniu.

- _ Konsole coraz częściej zastępują komputery PC. Stało się to głównie za sprawą kontrolerów ruchowych - obecnie całe rodziny poszukują nowych form rozrywki, w której mogą uczestniczyć wspólnie. A tego pecety zapewnić nie mogą _ - mówi Tomasz Świeściak z Xbox Polska dla Forsal.pl

Z raportu GfK Polonia wynika również, że udział Sony w rynku konsol domowych wzrósł z 6. proc. do 70 proc. Co ciekawe, na zakup nowej konsoli Sony decydują się użytkownicy, którzy nigdy wcześniej nie posiadali konsoli do grania.

Jeśli chodzi o przewagę Sony, wpisujemy się w światowy trend - Playstation 4 sprzedaje się o wiele lepiej od Xboksa One. Zdaniem przedstawicieli Microsoftu wynika to z tego, że Xbox One dostępny jest jak na razie w 1. krajach, Playstation 4 w 57.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Najnowsze aktualizacje Windows 8.1 są obowiązkowe"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)