Prawie jak w kinie - 30 cali na biurku

Prawie jak w kinie - 30 cali na biurku
Źródło zdjęć: © IDG

13.02.2008 09:30, aktual.: 13.02.2008 10:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W marcu br. do sprzedaży trafi nowy profesjonalny monitor LCD Eizo dla grafików i projektantów. Urządzenie nosi oznaczenie ColorEdge CG301W i posiada matrycę o przekątnej 30 cali i proporcjach boków 16:10. Domyślna rozdzielczość pracy monitora wynosi 2560 x 1600 pikseli.

Jak przekonuje producent, monitor charakteryzuje się 100-procentowym pokryciem barw przestrzeni barw NTSC oraz 97-procentowym pokryciem w przestrzeni Adobe RGB. Urządzenie oferuje również sprzętową kalibrację, a dodatkowo jest do niego dołączone oprogramowanie do kalibracji - ColorNavigator, którego należy użyć razem z kolorymetrem do ustalenia odpowiednich wartości jasności, gammy i punktu bieli.

Obraz
© (fot. IDG)

Monitor korzysta z 12-bitowej tablicy LUT. Urządzenie posiada hub USB 2.0, dwa porty DVI-D i obsługuje funkcję picture-by-picture, co pozwala wyświetlać obraz z dwóch różnych komputerów ( ekran podzielony jest na dwie połowy o rozdzielczości 1200x1600 pikseli każda ).

Zastosowano w nim także układ ASIC ( Application Specific Integrated Circuit ), automatycznie dostosowujący jasność, wzmocnienie oraz współczynnik gamma tak, aby w zbyt ciemnych lub zbyt jasnych obrazach doprowadzić ich wartości do poziomów idealnych. ASIC oferuje także funkcję Digital Uniformity Equalizer, korygującą charakterystyczne dla paneli LCD błędy jasności i nasycenia polegające na nierównomiernym oświetleniu i nasyceniu wyświetlanych obiektów, zwiększającym się w centralnej części wyświetlacza.

Pośredni czas reakcji matrycy wynosi 6 ms ( włączenie-wyłączenie - 12 ms ), typowy kontrast - 850:1, a maksymalna jasność - 260 cd/m2 ( podczas pracy zalecane jest ustawienie jasności na poziomie 120 cd/m2 ). Obraz widoczny jest pod kątem 178 stopni w obu płaszczyznach. Rozmiar piksela to 0,2505 mm. Maksymalny pobór mocy wynosi 170 W. Nachylenie ekranu względem podłoża można regulować w zakresie 40 stopni, obrót w lewo lub w prawo możliwy jest w zakresie 35 stopni. Wyświetlacz można też przestawić w tryb portretowy ( pivot ).

Więcej informacji: Eizo - http://www.eizo.co.uk

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)