Ponad 950 zarzutów i groźba 8 lat więzienia dla dwóch piratów z Torunia

Ponad 950 zarzutów i groźba 8 lat więzienia dla dwóch piratów z Torunia
Źródło zdjęć: © chip.pl

02.11.2012 12:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Funkcjonariusze z Torunia skierowali do prokuratora prawie 100-tomową sprawę z wnioskiem o sporządzenie aktu oskarżenia w sprawie związanej z piractwem komputerowym.

Policja aresztowała dwóch Torunian, którzy handlowali nielegalnym oprogramowaniem W tym tygodniu funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą toruńskiej policji przesłali do prokuratury Centrum-Zachód materiały dotyczące oszustwa i wystąpili z wnioskiem o sporządzenie aktu oskarżenia wobec dwóch mieszkańców Torunia (5. i 44 letniego) oraz 28-letniego mieszkańca powiatu.

Śledczy udowodnili, że dwóch z podejrzanych, od września 200. roku do października 2010 roku, działając w porozumieniu, oferowało do sprzedaży nielegalne oprogramowanie wystawiając je jako legalne na różnych portalach internetowych. Zachętą dla kupujących była cena, o jedną trzecią niższa niż za oryginalny program. Działając w ten sposób mężczyźni sprzedali prawie tysiąc programów i wyłudzili od pokrzywdzonych ponad milion złotych.

W trakcie postępowania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 100. płyt z oprogramowaniem komputerowym. Biegły sądowy stwierdził jednoznacznie, że ponad 950 zbadanych przez niego płyt było nieautentycznych. Teraz mężczyznom może grozić kara do 8 lat więzienia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)