Polacy zdominowali konkurs dla hakerów

Polacy zdominowali konkurs dla hakerów

Polacy zdominowali konkurs dla hakerów
Źródło zdjęć: © Facebook
14.02.2012 10:02, aktualizacja: 14.02.2012 10:40

Wybrano 25 najlepszych hakerów z 7500 kandydatów - wśród nich jest aż 5 Polaków!

Zawody finałowe odbędą się w dniach 16-1. marca 2012 r. w głównej siedzibie firmy Facebook w Kalifornii.

Jak poinformowało biuro prasowe Uniwersytetu Warszawskiego, Polskę reprezentować będą: Tomek Kulczyński, Kuba Pachocki (studenci UW), Kuba Radoszewski (doktorant UW), Paweł Parys (pracownik UW) oraz Paweł Gawrychowski (doktorant Uniwersytetu Wrocławskiego).

Tomek Kulczyński i Kuba Pachocki byli finalistami w ubiegłorocznej I edycji konkursu Facebook Hacker Cup, w której Kuba zajął 4. miejsce.

Facebook Hacker Cup to indywidualny konkurs programistyczny złożony z czterech rund zdalnych, czyli przeprowadzanych przez internet (kwalifikacje i trzy rundy właściwe) oraz finału przeprowadzanego w siedzibie firmy Facebook w Menlo Park w Kalifornii.

W kwalifikacjach może wystartować każdy, kto ukończył 18. rok życia, zarówno hobbyści jak i zawodowi programiści i pracownicy naukowi - w tym roku wzięło w nich udział ponad 7,6 tys. zawodników z całego świata. W każdej rundzie zawodnicy mają do rozwiązania trzy zadania programistyczne o charakterze algorytmicznym, przy czym w kwalifikacjach mają na to trzy dni, w pierwszej rundzie - dobę, a w drugiej i trzeciej rundzie - po trzy godziny.

Do rundy pierwszej awansuje każdy, kto w kwalifikacjach rozwiązał co najmniej jedno zadanie; do rundy drugiej - ok. 50. najlepszych zawodników; do rundy trzeciej - 100 zawodników. Do finału przechodzi 25 najlepszych zawodników. Tegoroczne rundy zdalne odbyły się w styczniu i w lutym, finał będzie miał miejsce 17 marca.

Zwycięzca finału otrzyma nagrodę w wysokości 5 tys. dolarów, zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca odpowiednio 2 tys. i 1 tys. dolarów, a wszyscy finaliści mają ułatwioną rekrutację do pracy i na praktyki w centrali firmy Facebook.

Głównym kryterium w rankingu jest liczba w pełni poprawnie rozwiązanych zadań, w razie remisu o wyniku decyduje łączny czas rozwiązywania zadań.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)