Ninja-Tel - sieć komórkowa dla hakerów

Ninja-Tel - sieć komórkowa dla hakerów
Źródło zdjęć: © Telepolis

31.07.2012 10:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W jednym z hoteli w Las Vegas rusza hakerski konwent DefCon. Na jego potrzeby grupa hakerów stworzyła własną sieć komórkową w budynku konferencji. Nietypowe były też zaproszenia - 650 telefonów działających właśnie w tej zamkniętej, hakerskiej sieci.

(fot. Telepolis)

To już dwudzieste targi DefCon. Przygotowana z tej okazji sieć Ninja-Tel ma nawet nagrane powitanie z głosem Pat Fleet, kobiety której głos dziękuje za rozmowę milionom użytkowników AT&T. Cały system kontroli nad siecią udało się zmieścić w wanie.

Uczestnicy konferencji mogą swobodnie porozumiewać się za pomocą otrzymanych telefonów, co więcej - wszystkie urządzenia są wstępnie zrootowane i nic nie stoi na przeszkodzie by już na konferencji wgrywać do nich hakerskie narzędzia czy tworzyć na nie nowe aplikacje.

Przedsięwzięcie wymagało 10 miesięcy przygotowań i sporych nakładów finansowych. W końcu już samo rozdanie setek telefonów wartych (400 dolarów każdy) to mała fortuna. Nie brakowało jednak sponsorów, wśród których znaleźli się Facebook, Zynga i Lookout Mobile Security.

(fot. Telepolis)

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także