Polacy wśród najlepszych snajperów Europy. Pokonali blisko 30 konkurentów

Polacy wśród najlepszych snajperów Europy. Pokonali blisko 30 konkurentów

Polacy wśród najlepszych snajperów Europy. Pokonali blisko 30 konkurentów
Źródło zdjęć: © East News | LESZEK ZYCH/REPORTER
Arkadiusz Stando
06.11.2018 11:04, aktualizacja: 06.11.2018 11:44

Dwóch Polaków zajęło piąte miejsce podczas europejskich zawodów Sniper's Mission. Pokonali blisko 30 najlepszych snajperów z Europy. Obaj należą do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Sniper's Mission to zawody mające wyłonić najlepszych strzelców wyborowych Europy. W rywalizacji biorą udział zespoły dwuosobowe. Przez ponad 30 godzin zawodnicy biorą udział w nieprzyjaznym terenie, w trudnych i nieprzyjemnych warunkach. Sniper's Mission to nie tylko umiejętności strzeleckie, ale także wysiłek o średniej oraz dużej intensywności.

Drużyna w składzie: Zacheusz Siedlecki z 13. Śląskiej Brygady WOT oraz Paweł Jastrzębski z Brygady WOT Warmińsko-Mazurskiej zajęła piąte miejsce w konkursie. To świetny wynik, biorąc pod uwagę jak ciężki jest to wyczyn. Wiele z drużyn nie dało rady ukończyć zawodów.

"Opanowanie ciała i psychiki, a także obserwacja natury oraz wykorzystanie zasad fizyki to wyzwania, które mnie fascynują, a bez których nie można zostać dobrym snajperem" - mówi Zacheusz Siedlecki w wywiadzie dla portalu 24Gliwice.pl.

Zawody Sniper's Mission są organizowane przez Klub Sportowy CWS oraz Centrum Wyszkolenia Strzeleckiego, a także objęte honorowym patronatem przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (101)