Podmorskie kable uszkodzone

Podmorskie kable uszkodzone

22.12.2008 18:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Łączność między Europą, a Bliskim Wschodem została poważnie ograniczoną, że względu na uszkodzenie trzech podwodnych kabli położonych na Morzu Śródziemnym, między Włochami i Egiptem.

Uszkodzone kable odpowiadają za ponad 75% ruchu między Bliskim Wschodem, Europą i Ameryką. Awaria dotyczy kabli SMW4 i SMW3 oraz FLAG FEA. Przywrócenie działania pierwszego kabla jest szczególnie istotne, ponieważ łączy on 12 krajów: Pakistan, Indonezję, Singapur, Malezje, Bangladesz, Indie, Sri Lankę, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabię Saudyjską, Egipt, Włochy i Francję.

Sanjeev Gaur, dyrektor w indyjskiej firmie Reliance Globalcom, która operatorem jednego z kabli, powiedział, że awaria przerwała transmisję różnego rodzaju danych. Nie wiadomo jeszcze jaka jest przyczyna uszkodzenia, inżynierowie już pracują nad rozwiązaniem problemu, a sytuacja powinna wrócić do normy do 31. grudnia.

Przedstawiciel francuskiego Orange poinformował, że awaria w znacznym stopniu zakłóciła ruch pomiędzy Europą i częścią Azji. W jednej chwili aż 55% ruchu głosowego w Arabii Saudyjskiej, 52% w Egipcie i 82% w Indiach było niedostępne.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)