Oto najprostszy telefon świata - OwnFone

Oto najprostszy telefon świata - OwnFone

Oto najprostszy telefon świata - OwnFone
Źródło zdjęć: © Gizmodo.pl
27.08.2012 16:43, aktualizacja: 28.08.2012 09:07

Podstawowy model komórki wyda się wyrafinowanym urządzeniem przy OwnFone, telefonie umożliwiającym dzwonienie do określonej liczby osób. Jednak ktokolwiek, kto widział osobę starszej daty trzymającą smartfona w dłoni, szybko zrozumie, dlaczego skrajnie uproszczony interfejs OwnFone może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Brytyjskie telefony przeznaczone są dla osób, które zamierzają dzwonić do ograniczonej liczby członków rodziny, lekarza, itp. Zamawiając urządzenie OwnFone, należy podać nazwy i numery do maksymalnie 1. kontaktów. Odpowiadają im naklejki na pozbawionym wyświetlacza telefonie. Zamawiający otrzymuje zatem maksymalnie prostą w obsłudze komórkę.

Klienci z Wielkiej Brytanii płacą 5. funtów za sam aparat, a potem miesięczny abonament za połączenia. Wynosi on 10 funtów za 100 minut albo 15 funtów za 500 minut, do wykorzystania na połączenia do krajowych numerów stacjonarnych i komórkowych. Abonentów obowiązuje miesięczny okres wypowiedzenia umowy.

Zmiana jednego z numerów zaprogramowanych na OwnFone to kwestia telefonu do infolinii, zapłacenia 5 funtów i doklejenia nowej naklejki na aparacie. Numery przechowywane są przez operatora, więc zmiana przypisanego do danego pola kontaktu nie wymaga wgrywania danych do komórki.

Małe urządzenie jest dziecinnie proste w obsłudze, więc oprócz seniorów skierowane jest też do najmłodszych. Szczególnie, gdy rodzice chcą kontrolować, do kogo dziecko może dzwonić. Ponadto dorośli nie martwią się, że ktoś napadnie pociechę, by ja okraść z drogiego smartfona.

Oby podobna propozycja jak najprędzej pojawiła się u nas! Znam wiele osób, którym takie urządzenie ułatwiło kontaktowanie się z najbliższymi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)