Phil Schiller staje w obronie App Store

Phil Schiller staje w obronie App Store
Źródło zdjęć: © iPhoneBlog.pl

25.11.2009 10:38, aktual.: 25.11.2009 12:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pomimo olbrzymiego sukcesu jaki odniósł wirtualny sklep Apple – App Store, sam proces zatwierdzania aplikacji, które można w nim znaleźć jest nieustannie krytykowany przez ich sfrustrowanych twórców. Kilku dobrze znanych developerów postanowiło zakończyć przygodę z aplikacjami dla iPhone’a właśnie z tego powodu. Businessweek ostatnio przeprowadził wywiad z zastępcą dyrektora do spraw globalnego marketingu produktów Apple – Philem Schillerem.

Nie trudno się domyślić, że ten stanął w obronie App Store i znienawidzonego przez developerów systemu zatwierdzania aplikacji. Powiedział, że App Store powstało jako sklep, któremu każdy użytkownik może zaufać. Każdy może pobrać w bezpieczny sposób aplikację na swój telefon i w większości przypadków będzie ona spełniała swoje zadanie. Za płatne aplikacje użytkownik otrzymuje odpowiedni rachunek i to po prostu działa.

Schiller wyjaśnił również główne powody odrzucania aplikacji ubiegających się o miejsce w App Store. Rzekomo 90. aplikacji jest odrzucanych z powodu technicznego niedopracowania i błędów, natomiast 10% programów odrzuca się z powodu nieodpowiedniej lub nielegalnej zawartości. Tylko mniej niż 1% odrzuceń wpada w kategorię szarej strefy, gdzie aplikacja musi zostać dokładniej przeanalizowana w celu podjęcia ostatecznej decyzji dotyczącej jej publikacji. Jedym przykładem jaki podał Schiller była aplikacja ucząca oszukiwać w kasynach – w tym przypadku została ona odrzucona.

Ostatnimi czasy głównymi źródłami frustracji developerów były niekonsekwentne zasady oceniania aplikacji i słaba komunikacja ze strony Apple. Mimo, iż Cupertino stara się od niedawna trochę bardziej, między innymi poprzez możliwość sprawdzenia w jakim stadium procesu znajduje się aplikacja, to może okazać się za mało, aby w pełni zadowolić wszystkich twórców aplikacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)