Kto zatwierdza aplikacje w App Store?

Kto zatwierdza aplikacje w App Store?

Kto zatwierdza aplikacje w App Store?
06.03.2009 13:00

Co jakiś czas informujemy o kolejnych grach czy programach,
które zostały wyrzucone z e-sklepu Apple. Powodem zwykle są zbyt
drastyczne treści lub nadmiar erotyki. Czasami decyzje administratorów
wydają się być kuriozalne. Dzisiaj odpowiemy na pytanie - kto za nimi
stoi?

*Co jakiś czas informujemy o kolejnych grach czy programach, które zostały wyrzucone z e-sklepu Apple. Powodem zwykle są zbyt drastyczne treści lub nadmiar erotyki. Czasami decyzje administratorów wydają się być kuriozalne. Dzisiaj odpowiemy na pytanie - kto za nimi stoi? *
Z takim pytaniem do Apple zwróciło się ostatnio kilka serwisów internetowych. Dziennikarze z iPhones Talk pokusili się nawet o rozmowę z paroma osobami z firmy z Cupertino. Zdaniem serwisu nad App Store czuwa cały sztab „inkwizytorów”, którzy badają poprawność nadsyłanych aplikacji. Istnieje kilka zespołów, które pracują niezależnie od siebie - ma to zmniejszyć prawdopodobieństwo pomyłki podczas przesiewania programów i gier. Co ciekawe, według iPhones Talk, administratorzy App Store nie mają żadnego kodeksu czy zbioru zakazanych słów, według którego mogliby decydować o zatwierdzeniu bądź odrzuceniu danej aplikacji. Podobno kierują się własną intuicją. To by trochę tłumaczyło.

Najwyraźniej Apple nie ma jasnej polityki dotyczącej materiałów, które mają znaleźć się w e-sklepie dla iPhone’ów. Do App Store często trafiają dziwne i głupie programy (np. iFart Mobile), z drugiej zaś strony niedopuszczane są ciekawe rozwiązania (odcinki South Parku). Brak polityki też jest jakąś polityką.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)