Kto zatwierdza aplikacje w App Store?

Kto zatwierdza aplikacje w App Store?06.03.2009 13:00
Kto zatwierdza aplikacje w App Store?

Co jakiś czas informujemy o kolejnych grach czy programach,
które zostały wyrzucone z e-sklepu Apple. Powodem zwykle są zbyt
drastyczne treści lub nadmiar erotyki. Czasami decyzje administratorów
wydają się być kuriozalne. Dzisiaj odpowiemy na pytanie - kto za nimi
stoi?

*Co jakiś czas informujemy o kolejnych grach czy programach, które zostały wyrzucone z e-sklepu Apple. Powodem zwykle są zbyt drastyczne treści lub nadmiar erotyki. Czasami decyzje administratorów wydają się być kuriozalne. Dzisiaj odpowiemy na pytanie - kto za nimi stoi? *
Z takim pytaniem do Apple zwróciło się ostatnio kilka serwisów internetowych. Dziennikarze z iPhones Talk pokusili się nawet o rozmowę z paroma osobami z firmy z Cupertino. Zdaniem serwisu nad App Store czuwa cały sztab „inkwizytorów”, którzy badają poprawność nadsyłanych aplikacji. Istnieje kilka zespołów, które pracują niezależnie od siebie - ma to zmniejszyć prawdopodobieństwo pomyłki podczas przesiewania programów i gier. Co ciekawe, według iPhones Talk, administratorzy App Store nie mają żadnego kodeksu czy zbioru zakazanych słów, według którego mogliby decydować o zatwierdzeniu bądź odrzuceniu danej aplikacji. Podobno kierują się własną intuicją. To by trochę tłumaczyło.

Najwyraźniej Apple nie ma jasnej polityki dotyczącej materiałów, które mają znaleźć się w e-sklepie dla iPhone’ów. Do App Store często trafiają dziwne i głupie programy (np. iFart Mobile), z drugiej zaś strony niedopuszczane są ciekawe rozwiązania (odcinki South Parku). Brak polityki też jest jakąś polityką.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)