Pecety i maki szyfrowane z jednej konsoli

Pecety i maki szyfrowane z jednej konsoli

Pecety i maki szyfrowane z jednej konsoli
Źródło zdjęć: © heise-online.pl
08.06.2009 13:30, aktualizacja: 08.06.2009 13:46

Firma WinMagic udostępniła najnowszą wersję rozwiązania SecureDoc, przeznaczonego do szyfrowania dysków twardych, a tym samym do zabezpieczenia wrażliwych danych. Program w nowej wersji umożliwia m.in. administrowanie z jednej konsoli rozwiązaniami SecureDoc zainstalowanymi na komputerach typu MAC oraz PC.

SecureDoc Disk Encryption jest programem szyfrującym, pozwalającym na ochronę poufnych danych przed dostępem niepowołanych osób. Program umożliwia szyfrowanie całego dysku twardego wraz z wszystkimi jego partycjami (także partycję startową) oraz szyfrowanie nośników wymiennych takich jak zewnętrzne dyski USB, CD/DVD. Dotychczasowe wersje programu chroniły wyłącznie dane zgromadzone na komputerach z systemami Windows.

Najnowsza wersja 4.6 chroni również komputery typu Mac, które bardzo często pomija się podczas procesu wdrażania rozwiązania szyfrującego w firmie. Nowy SecureDoc oferuje możliwość konfiguracji, instalacji oraz administracji programem dla komputerów stacjonarnych oraz laptopów typu MAC z tej samej konsoli, z której odbywa się zarządzanie maszynami działającymi na bazie systemów Windows - to ogromne udogodnienie dla administratorów sieci firmowych.

W najnowszej wersji rozwiązania SecureDoc dodano także wsparcie dla nowego standardu ochrony danych zapisywanych na dyskach HDD i SSD (OPAL). Pojawiła się także obsługa dysku twardego Seagate Momentus 540. FDE.2, który sprzętowo szyfruje wszystkie zgromadzone na nim dane. Nowy SecureDoc umożliwia zarządzanie kluczami tego dysku, dzięki czemu administrator z jednej konsoli może kontrolować zarówno komputery zabezpieczone rozwiązaniem SecureDoc, jak i te korzystające z szyfrowanych dysków Momentus.

Z rozwiązań szyfrujących SecureDoc korzystają firmy i instytucje przetwarzające dane osobowe lub intensywnie korzystające z laptopów (np. agenci ubezpieczeniowi, przedstawiciele handlowi itp.). Podmioty te zostały bowiem zobligowane rozporządzeniem MSWiA z 200. roku do stosowania odpowiednich środków kryptograficznych w celu ochrony danych osobowych. Zgodnie z rozporządzeniem z 2004 roku, każdy komputer wynoszony poza obręb firmy, na którym przetwarzane są dane osobowe, powinien być zabezpieczony przez rozwiązania szyfrujące.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)