Live Gamer HD - nagrywaj to, co się dzieje na ekranie PC lub konsoli

Live Gamer HD - nagrywaj to, co się dzieje na ekranie PC lub konsoli
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

10.07.2012 15:25, aktual.: 10.07.2012 16:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma AverMedia zaprezentowała przeznaczoną dla graczy kartę Live Gamer HD. Karta posiada wbudowany dekoder sprzętowy, pozwalający na łatwe nagrywanie tego, co dzieje się na ekranie, bez obciążania procesora oraz obniżania wydajności w grach. Karta przy nagrywaniu korzysta ze złącza PCI-Express, ale wyposażono ją także w złącze HDMI oraz DVI. Urządzenie oferuje także sprzętową kompresję obrazu do 1080p HD.

Do Live Gamer HD producent dołącza najnowszy zestaw oprogramowania RECentral software –. stworzonej przez AVerMedia aplikacji dedykowanej nagrywaniu i strumieniowaniu rozgrywek. Urządzenie AVerMedia wspiera pełną gamę rozdzielczości oraz pozwala na swobodny przepływ sygnału między kartą graficzną a monitorem, bez żadnych zakłóceń. Podczas nagrywania Live Gamer HD działa podobnie jak programy, jednak nie powoduje zmniejszenia liczby wyświetlanych klatek na sekundę, spadku jakości, czy obciążenia CPU dzięki sprzętowej obróbce zadań. Wbudowany kompresor H.264 pozwala na znaczną oszczędność miejsca na dysku.

Zestaw umożliwia zarówno nagranie samej rozgrywki, jak również dodanie własnego komentarza. Gracze, którzy zechcą na bieżąco dzielić się swoimi dokonaniami mogą skorzystać z opcji RECentral, umożliwiającej strumieniowanie sygnału na żywo do serwisu TwitchTV.

Co ciekawe, dedykowany platformie PC, Live Gamer HD może zostać z powodzeniem wykorzystany do nagrywania materiałów z konsol za pomocą złącza HDMI. Wraz z Live Gamer HD, w skład zestawu wchodzi także zestaw kluczowych akcesoriów, takich jak przewód HDMI, kabel DVI/HDMI, przejściówka HDMI/DVI, kabel audio 3,5mm i aplikacje.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)