Oto najnowszy interfejs telefonów Nexus

Strona głównaOto najnowszy interfejs telefonów Nexus
02.08.2016 18:27
Oto najnowszy interfejs telefonów Nexus
Źródło zdjęć: © mat. prasowy

Wkrótce na rynku pojawi się system operacyjny Android Nougat. Na samym początku zadebiutuje na urządzeniach z linii Nexus. Choć, jak się okazuje, na tychże urządzeniach zmieniają się zasady jeśli chodzi o ?czystego? Androida.

Do tej pory Google tworzył swoją wersję Androida, by następnie udostępnić ją partnerom. Ci, z uwagi na otwartość tego systemu, mogli wykorzystywać to, co zapewnia Google, lub wymienić co im się podoba, nie licząc usług Google, na coś własnego. Teraz to się zmienia.

288768716681001107
Źródło zdjęć: © (fot. chip.pl)

Urządzenia Nexus z Androidem Nougat będą posiadały własny, charakterystyczny i unikalny dla nich interfejs. Należeć do niego będzie wysuwana szufladka z aplikacjami zamiast aktywowanej przyciskiem ekranowym, unikalny widżet wyszukiwarki Google, będący zawsze obecny (nieusuwalny), widżet Kalendarza na ekranie głównym, drobne zmiany wizualne czy głęboka integracja Assistanta z systemem. Kolejne zmiany są również planowane, mają one eksponować wspomnianą wcześniej usługę Assstant.

Nie jest jasne, czy Nexus Launcher UX - tak ma bowiem nazywać się ów interfejs, który będzie dostępny do pobrania ze Sklepu Play. Nie będzie on jednak oferowany producentom telefonów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung Galaxy S8 z nakładanymi modułami nowych finkcji

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)