Oto najnowszy interfejs telefonów Nexus

Oto najnowszy interfejs telefonów Nexus

Oto najnowszy interfejs telefonów Nexus
Źródło zdjęć: © mat. prasowy
02.08.2016 18:27, aktualizacja: 03.08.2016 14:37

Wkrótce na rynku pojawi się system operacyjny Android Nougat. Na samym początku zadebiutuje na urządzeniach z linii Nexus. Choć, jak się okazuje, na tychże urządzeniach zmieniają się zasady jeśli chodzi o ?czystego? Androida.

Do tej pory Google tworzył swoją wersję Androida, by następnie udostępnić ją partnerom. Ci, z uwagi na otwartość tego systemu, mogli wykorzystywać to, co zapewnia Google, lub wymienić co im się podoba, nie licząc usług Google, na coś własnego. Teraz to się zmienia.

288768716681001107
© (fot. chip.pl)

Urządzenia Nexus z Androidem Nougat będą posiadały własny, charakterystyczny i unikalny dla nich interfejs. Należeć do niego będzie wysuwana szufladka z aplikacjami zamiast aktywowanej przyciskiem ekranowym, unikalny widżet wyszukiwarki Google, będący zawsze obecny (nieusuwalny), widżet Kalendarza na ekranie głównym, drobne zmiany wizualne czy głęboka integracja Assistanta z systemem. Kolejne zmiany są również planowane, mają one eksponować wspomnianą wcześniej usługę Assstant.

Nie jest jasne, czy Nexus Launcher UX - tak ma bowiem nazywać się ów interfejs, który będzie dostępny do pobrania ze Sklepu Play. Nie będzie on jednak oferowany producentom telefonów.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Samsung Galaxy S8 z nakładanymi modułami nowych finkcji

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)