TOP 10 telefonów komórkowych

TOP 10 telefonów komórkowych

TOP 10 telefonów komórkowych
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
09.03.2009 15:36, aktualizacja: 09.03.2009 16:28

Prezentujemy - jak co miesiąc - kolejne zestawienie najczęściej kupowanych telefonów komórkowych na polskim rynku. Dane dostarczyła firma Vobis, która zbiera je na podstawie wyników sprzedaży, ze wszystkich swoich puntków na terenie kraju. Pozwala to ocenić, które telefony (w większości smartphony) cieszą się największym uznaniem użytkowników poza promocjami operatorów.

1. HP iPAQ 614c Business Navigator HSDPA GPS
Telefon typu "smartphone" HP umożliwia mobilne korzystanie z poczty elektronicznej, usług głosowych, dostęp do kluczowych aplikacji biznesowych, ułatwiając zapracowanej kadrze stały kontakt z firmą. Użytkownicy wielofunkcyjnego urządzenia HP iPAQ 61. Business Navigator mogą rozmawiać i korzystać z Internetu na całym świecie dzięki technologii 3G HSDPA i czterozakresowej technologii komórkowej, a zintegrowana karta Wi-Fi pozwala korzystać z hotspotów i możliwości telefonii internetowej VoIP. Komputer kieszonkowy HP iPAQ 614 Business Navigator posiada łącznie 12 przycisków uruchamiających szereg funkcji. Urządzenie posiada także dotykowe kółko nawigacyjne oraz 3-kierunkowe kółko do łatwego przewijania wiadomości e-mail, powiększania i pomniejszania map lub nawigacji po zgromadzonych plikach muzycznych i filmowych. Urządzenie iPAQ 614 Business Navigator pozwala korzystać z technologii GPS do usług lokalizacyjnych i wbudowanej aplikacji Google Maps Mobile do planowania tras. Zestaw nawigacyjny HP GPS wspomaga
nawigację "zakręt po zakręcie" (turn-by-turn). Urządzenie iPAQ 614 Business Navigator jest dostępne również z oprogramowaniem nawigacyjnym HP, mapami i zestawem samochodowym jako produkt gotowy do natychmiastowej pracy. Oprogramowanie HP iPAQ Device Connect, umożliwia użytkownikom podłączenie notebooka do sieci HSDPA, pozwalając korzystać z szybkiego bezprzewodowego transferu danych. Co więcej, funkcje sterowania głosem, takie jak "Voice Reply", pozwalają odsłuchać wiadomości e-mail i odpowiedzieć na nie ustnie. Urządzenie pracuje z systemem operacyjnym Microsoft WindowsR Mobile 6 Professional.

Obraz

2. Nokia E66 Grey Steel HSDPA GPS
Skuteczność, elastyczność i wyrafinowana konstrukcja to definicja telefonu Nokia E66. Telefon posiada wszystko to, co potrzebne jest do pracy, rozrywki i w podróży. Wysublimowany wygląd, wypolerowane powierzchnie z nierdzewnej stali oraz charakterystyczne wykończenia robią wrażenie i zapadają w pamięć. Jednym ruchem nadgarstka można przełączyć widok pionowy i poziomy ekranu. Za pomocą Nokii E66 można również bezpieczne połączyć się z firmowym Internetem lub połączyć komputer z Internetem przy użyciu aplikacji Nokia PC Internet Access. Dzięki dostosowywanym trybom pracy i czasu wolnego, możliwe jest szybkie przełączanie zawartości ekranu głównego jednym kliknięciem. To wszystko powoduje łatwy dostęp do przydatnych funkcji, takich jak: Nokia Maps, aparat fotograficzny o rozdzielczości 3,2 MPx, odtwarzacz muzyki czy radio FM. Zaletą telefonu jest również wbudowany odbiornik A-GPS i aplikacja Nokia Maps. Funkcja ta jest bardzo przydatna zarówno w pracy, gdy jedziemy na pilne spotkanie służbowe, jak i w czasie
wolnym, gdy jesteśmy na wycieczce z rodziną czy przyjaciółmi.

Obraz

3. Nokia 6600 Fold Purple EDGE
Producent telefonu w głównej mierze skupił się na jego wyglądzie. Gładkie kontury i wpadające w siebie kolory to przyjemność dla dłoni i oka. Po dwukrotnym dotyku rozświetla się ukryty wyświetlacz zewnętrzny. Telefon otwiera się płynnym i szybkim ruchem. Kieszonkowych rozmiarów obudowa skrywa pojemne wnętrze, mieszczące wiele przydatnych funkcji. Do dyspozycji użytkownika pozostaje m.in. aparat o rozdzielczości 2 megapiksele z podwójną lampą błyskową LED oraz możliwością nagrywania wideo, odtwarzacz MP3. gniado kart pamięci microSD czy radio FM wraz ze stereofonicznym zestawem słuchawkowym.

4. HTC Touch Jade 3G Blue HSDPA WLAN GPS
Producent HTC Touch 3 G zadbał w urządzeniu o dotykowy, szybki interfejs nowej generacji TouchFLO. Umożliwia on obsługę urządzenia jedną ręką. Internet oraz multimedia, w które został wyposażony HTC, wyglądem i funkcjami przypominają te, znajdujące się w laptopie. Dodatkowo telefon umożliwia przeglądanie stron internetowych w wysokiej jakości na całym ekranie. HTC Touch Jade, działa w oparciu o WM 6.1 Professional, zaś napędza go procesor Qualcomm MSM722. 528 MHz. Telefon obsługuje karty pamięci microSD a komunikację zapewniają Bluetooth, WiFi oraz HSDPA.

Obraz
© (fot. HTC)

5. HTC Touch Viva EDGE WLAN
Touch Viva to telefon dotykowy z interfejsem TouchFLO 3D, który ułatwia obsługę i optymalizuje korzystanie z Internetu. System operacyjny Windows Mobile 6.1 Professional sprawia, że użytkownicy mogą synchronizować z komputerem stacjonarnym: kalendarz, książkę adresową, emaile i inne dane. Urządzenie zostało wyposażone w panoramiczny ekran o przekątnej 2.8. i rozdzielczości 320x240 pixeli. Telefon posiada ponadto aparat fotograficzny z matrycą 2 Mpix oraz energooszczędny procesor TI's OMAPt 850, 201 MHz.

Obraz

*6. Nokia N85 Copper HSDPA GPS *
Nokia N8. to według producenta moc, kryjącą się w smukłej, niewielkiej obudowie. Telefon wyposażony jest w aparat fotograficzny 5 mln pikseli i wysokiej jakości wyświetlacz OLED, pozwalający na odwzorowanie naturalnych barw multimediów. Ponadto zainstalowano w urządzeniu moduł A-GPS wyświetlający aktywną pozycję oraz aplikację Nokia Maps. Telefon umożliwia łączność nie tylko poprzez rozmowy, ale także za pośrednictwem komunikatora, połączeń internetowych, elementów widget i sieci społecznościowych. Nokia N85 zapewnia ponadto łatwe udostępnianie, odkrywanie i korzystanie z funkcji rozrywkowych. Do dyspozycji użytkownika zainstalowane są fabrycznie gry, cyfrowy odtwarzacz muzyczny Nokia Nseries oraz odtwarzacz obsługujący formaty: mp3, wma, aac, eAAc, AAC. Dzięki pamięci 8GB wszystkie ulubione piosenki i albumy można mieć zawsze przy sobie. Szybką łączność z Internetem zapewnia technologia HSDPA oraz możliwość wykorzystania technologii WLAN i VoIP.

Obraz
© (fot. Nokia)

7. Nokia N95 Deep Plum HSDPA WLAN GPS
Nokia N9. to wszechstronny komputer multimedialny, łączący w sobie najwyższej jakości wyświetlacz, bardzo duże możliwości fotograficzne, wideo oraz szybką łączność. Ponadto urządzenie to z pełnym powodzeniem może zastąpić osobne urządzenia, takie jak odtwarzacz mp3, cyfrowy aparat fotograficzny czy też urządzenie służące do nawigacji.

Obraz
© (fot. Nokia)

8. HTC Touch HD HSDPA WLAN GPS
Najnowszy telefon HTC z linii Touch - HTC Touch HD, zgodnie z nazwą wyróżnia się przede wszystkim wysokiej jakości wyświetlaczem 3,8. - jednym z największych spośród wszystkich smartfonów na rynku. Touch HD oferuje duży ekran WVGA (Vide VGA) o rozdzielczości 480x800 px. Telefon posiada ponadto interfejs dotykowy TouchFLO 3D. Komunikację zapewniają Bluetooth, WiFi oraz HSDPA do 7,2Mbps. W telefonie zainstalowano akumulator: 1350 mAh. HTC Touch HD działa w oparciu o WM 6.1 Professional, zaś napędza go procesor Qualcomm 528 MHz. Touch HD przy niewielkich wymiarach 11×6cm i niedużej wadze 146g, oferuje naprawdę spore możliwości.

Obraz

9. HTC Touch Pro HSDPA WLAN GPS
Telefon HTC Touch Pro to doskonałe połączenie rozbudowanych funkcji komunikacyjnych, zaawansowanego ekranu dotykowego i eleganckiego kompaktowego designu. Ekran dotykowy VGA o przekątnej 2,8 cala zapewnia czterokrotnie większą rozdzielczość w porównaniu do większości smartphonów. Dzięki niemu przeglądane wiadomości e-mail, dokumentów i stron internetowych jest bardzo wygodne. Zaawansowany interfejs dotykowy HTC TouchFLO 3. gwarantuje intuicyjny sposób nawigowania między ekranami wiadomości, kalendarza i rozmów. Przeglądanie i odtwarzanie plików multimedialnych, a także wyszukiwanie kontaktów czy przeglądanie stron internetowych można także realizować za pomocą dotyku. Witryny internetowe wyglądają tak, jak na komputerze PC, a interfejs TouchFLO 3D ułatwia przesuwanie i powiększanie wybranych obszarów ekranu. Klawiatura QWERTY ułatwia zadania wymagające wpisywania obszernego tekstu, np. redagowanie wiadomości e-mail lub pracę z dokumentami pakietu Microsoft Office. Wbudowany odbiornik GPS umożliwia
korzystanie z map cyfrowych i zapewnia pełną obsługę nawigacji satelitarnej. Dzięki wbudowanemu interfejsowi bezprzewodowemu (WLAN) i wyjściu TV można podłączyć się do lokalnego punktu dostępu do sieci bezprzewodowej, a następnie wyświetlić prezentację programu PowerPoint bez używania laptopa. Telefon HTC Touch Pro wyznacza nowe standardy komunikacji biznesowej, czyniąc ją niezwykle wygodną i efektywną.
10. Nokia E71 Grey Steel HSDPA GPS
Płaski i wyposażony w pełną klawiaturę smartphone Nokia E7. posiada wszystko czego potrzeba by sprawnie, wydajnie i komfortowo pracować w każdym miejscu. To urządzenie mobilne gwarantuje łatwy i szybki dostęp do wiadomości, w tym do poczty służbowej i osobistej, bez komplikacji. Konfiguracja jest prosta, a dzięki specjalnemu klawiszowi do poczty i pełnej klawiaturze pisanie, wysyłanie wiadomości jest niezwykle proste. Ponadto pisanie wiadomości w ruchu ułatwiają takie funkcje jak: poprawianie błędów na bieżąco, autouzupełnianie czy lista proponowanych słów. Dzięki łączności 3G, HSDPA oraz WLAN można działać szybko, przesyłając wiadomości i przeglądając strony internetowe. Dwa ekrany główne umożliwiają wybór trybów: pracy i czasu wolnego. Aplikacja Nokia Maps i wbudowana funkcja A-GPS pozwolą dotrzeć zawsze na miejsce bez błądzenia.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (144)