Orange partnerem Polskiej Prezydencji w UE

Orange partnerem Polskiej Prezydencji w UE

Orange partnerem Polskiej Prezydencji w UE
Źródło zdjęć: © WP.PL
03.03.2011 10:10

Orange, wiodąca marka Grupy TP została partnerem Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej. Dzięki temu, na czas pełnienia Prezydencji polscy dyplomaci otrzymają wsparcie technologiczne w postaci usług mobilnych Orange oraz dostęp do specjalnych hot spotów na wskazanych, polskich lotniskach

- Jestem dumny, że będziemy mogli wspierać pierwszą Polska Prezydencję w Unii Europejskiej. To zaszczyt dla Orange i całej Grupy TP, a jednocześnie już drugie w krótkim czasie potwierdzenie jakości naszych usług i niezawodności jako partnera przedsięwzięć ważnych dla Polaków. Cieszę się, że będziemy partnerem dwóch wyjątkowych wydarzeń EURO201. i pierwszej Polskiej Prezydencji w Unii Europejskiej - powiedział Maciej Witucki, prezes Grupy TP.

W ramach umowy o partnerstwie Orange wyposaży polskich dyplomatów i urzędników obsługujących Prezydencję w sprzęt teleinformatyczny - telefony komórkowe, modemy bezprzewodowe oraz laptopy z pełnym zestawem oprogramowania. Pracownicy Grupy TP zapewnią również obsługę sprzętu –. logistykę, instalację oraz techniczne wsparcie użytkowników sprzętu. Dodatkowo, na wskazanych przez MSZ polskich lotniskach uruchomione zostaną specjalne hot spoty. Dzięki nim dyplomaci i uczestnicy spotkań międzynarodowych związanych z Polską Prezydencją w UE będą mieli zapewniony dostęp do internetu w podróży.

W imieniu Grupy TP umowę z MSZ podpisała spółka Contact Center.

Państwa członkowskie Unii Europejskiej sprawują Prezydencję, czyli przewodniczą pracom Rady Unii Europejskiej przez sześć miesięcy. W tym czasie dany kraj staje się gospodarzem większości unijnych wydarzeń i gra kluczową rolę na wszystkich polach aktywności Unii Europejskiej. Jest odpowiedzialny za organizację spotkań UE, nadaje kierunek polityczny Unii, dba o jej rozwój, integrację oraz bezpieczeństwo. Już 1 lipca 2011 roku, po raz pierwszy w swojej historii, to Polska obejmuje Przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)