e‑podpis utknął u Palikota

e-podpis utknął u Palikota

11.03.2010 09:36

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Komisja "Przyjazne państwo" niespodziewanie przerwała prace nad ustawą, która jest potrzebna do sprawnego działania e-administracji. "To błąd" - przyznaje dziś "Gazecie Wyborczej" szef komisji Janusz Palikot.

Nowelizacja jest pilnie potrzebna. Ułatwi choćby wystawianie przez firmy e-faktur. Ale skorzystać na niej miał też każdy z nas. "Projekt wprowadzał m.in. pieczęć elektroniczną. To narzędzie, które przyspieszyłoby wdrażanie e-administracji" - tłumaczy Wiesław Paluszyński, prezes Trusted Information Consulting i ekspert Polskiego Towarzystwa Informatycznego. Dziś przedsiębiorcy grzęzną w papierowej administracji, wystają w długich kolejkach, biegają od urzędu do urzędu, tracą czas.

Palikot uważa, że nie należy czekać na projekty rządowe. "Szkoda każdego miesiąca. W przyszłym tygodniu złożę wniosek o przywrócenie prac nad tym projektem. A w ciągu miesiąca komisja zakończy prace i skieruje projekt do marszałka. Tak, żebyśmy jeszcze przed wakacjami przesłali ustawę do prezydenta - mówi "Gazecie Wyborczej".

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)