Orange nie chce więcej piłkarskiej ekstraklasy

Orange nie chce więcej piłkarskiej ekstraklasy
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

12.05.2008 23:23, aktual.: 13.05.2008 16:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po ostatnich skandalach korupcyjnych i kłótniach w PZPN główny sponsor Orange Ekstraklasy - operator Orange miał wyraźnie dość. W nadesłanym komunikacie poinformował, że w związku z upłynięciem 10 maja br. terminu w sprawie przedłużenia współpracy sponsoringowej podjął decyzję o wycofaniu się z planów sponsoringu polskiej ligi w kolejnych latach.

Po ostatnich skandalach korupcyjnych i kłótniach w PZPN główny sponsor Orange Ekstraklasy - operator Orange miał wyraźnie dość.

W nadesłanym komunikacie poinformował, że w związku z upłynięciem 1. maja br. terminu wyznaczonego przez Orange na zakończenie rozmów z Ekstraklasą SA w sprawie przedłużenia współpracy sponsoringowej na trzy kolejne sezony i przekazaną osobiście przez Prezesa Ekstraklasy SA informacją, o odrzuceniu możliwości kontynuowania dalszych rozmów, Zarząd Orange podjął decyzję o wycofaniu się z planów sponsoringu polskiej ligi w kolejnych latach.

Obraz
© (fot. JupiterImages/EAST NEWS)

W informacji czytamy, że do podjęcia decyzji przyczyniły się nierealne oczekiwania finansowe spółki Ekstraklasa SA, rozwijająca się afera korupcyjna, niekontrolowane przez organizatora rozgrywek wybryki chuligańskie i rasistowskie na stadionach oraz przedłużająca się niestabilna sytuacja w lidze, wynikająca z decyzji podjętych przez zjazd PZPN, oraz jej stale obniżający się poziom sportowy.

Nowa propozycja Orange na przedłużenie sponsorowania ligi złożona w styczniu br. zakładała według wersji operatora - mimo spadku wartości oferowanego produktu, jakim jest liga, podniesienie wartości kontraktu sponsorskiego. Orange wstępnie zaoferował 37,5 mln zł za trzyletni kontrakt. "Jednak Ekstraklasa SA zdecydowała o zamknięciu konkursu bez wyboru oferenta. Była to zaskakująca i niezrozumiała decyzja, tym bardziej, że jak wynikało z niepotwierdzonych informacji - Orange przedstawił najwyższą ofertę. Poinformowała również, że zamierza rozmawiać z każdym potencjalnym sponsorem indywidualnie" - wynika z otrzymanej informacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)