Silny telekom w sieci Orange

Silny telekom w sieci Orange
Źródło zdjęć: © WP.PL

20.12.2007 16:44

Centertel – operator sieci Orange, oraz CenterNET podpisały list intencyjny o współpracy. Na jego mocy do końca marca 2008 r. Centertel ma wyłączność na negocjowanie z CenterNETem warunków, na jakich ta druga firma będzie mogła (na zasadach komercyjnych) korzystać z sieci Orange.

Centertel –. operator sieci Orange, oraz CenterNET podpisały list intencyjny o współpracy. Na jego mocy do końca marca 2008 r. Centertel ma wyłączność na negocjowanie z CenterNETem warunków, na jakich ta druga firma będzie mogła (na zasadach komercyjnych) korzystać z sieci Orange. Dzięki temu CenterNET byłby operatorem wirtualnym (MVNO) w sieci Orange. Choć nie tak do końca.

W czym tkwi problem? Otóż CenterNET całkiem niedawno wygrał przetarg na rezerwację częstotliwości GSM 180. i z możliwości rezerwacji skorzystał. Tym samym będzie samodzielnie budować własną sieć GSM 1800. – W pierwszej fazie nasza współpraca rzeczywiście zakłada, że będziemy działać jako operator wirtualny. Jednak kiedy już nasza własna sieć zacznie działać będziemy współpracować z Orange na zasadzie roamingu krajowego – powiedział Leszek Siwek, prezes CenterNETu.

Z kolei Grażyna Piotrowska-Oliwa, oprócz dodatkowych przychodów z tytułu korzystania przez CenterNET z sieci Orange, liczy także na wspomniany roaming krajowy. List przewiduje opcję, że jeśli CenterNET już zbuduje własną sieć GSM 180. to Orange także mógłby z niej korzystać. Szczegóły będą ustalone w I kwartale 2008 r.

Za obiema firmami stoją potężne grupy kapitałowe. Orange jest w grupie TP. Z kolei CenterNET należy do NFI Midas, a ten do Romana Karkosika –. jednego z najbogatszych Polaków i największych inwestorów giełdowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)