Jak sprawdzić stan konta w Orange? Poradnik

Jak sprawdzić stan konta w Orange? Poradnik

Jak sprawdzić stan konta w Orange? Poradnik
Źródło zdjęć: © East News | Bartosz Krupa/East News
24.02.2017 13:59

Okazuje się, że sprawdzić stan konta w sieci Orange mogą nie tylko posiadacze telefonów na kartę, ale również ci, którzy korzystają z telefonów na abonament.

Jeśli posiadamy telefon na kartę przedpłatową, bądź w ofercie Mix, która łączy zalety abonamentu, to kontrolowanie stanu konta jest bardzo ważne. Bowiem w przypadku wyczerpania środków na koncie, operator wyłączy nam możliwość wykonywania połączeń wychodzących. Ciekawe może on również przerwać nam trwające już połączenie, jeśli w jego trakcie skończyły się nam pieniądze na koncie.

Całe szczęście, że wiedza o tym jak sprawdzić stan konta w Orange nie jest wiedzą tajemną, a do tego jest to banalnie proste do wykonania.

Jak sprawdzić stan konta w Orange?

Nie ma znaczenia, czy posiadasz telefon na kartę, czy na abonament, o stanie swojego konta Orange dowiesz się dzwoniąc pod numer *500, który połączy cię z Automatycznym Centrum Obsługi. Dowiesz się tam nie tylko o kwocie jaka ci pozostała do wykorzystania, ale również wszystkich szczegółów dotyczących swojego konta.

Niewątpliwie najprostszym sposobem na sprawdzenie stanu konta w przypadku, kiedy posiadamy telefon na kartę, boądź w ofercie mix jest wpisanie w telefonie kodu *124# (jego użycie jest bezpłatne) i wybranie zielonej słuchawki. Operator w odpowiedzi przyśle na telefon SMS, w którym dowiemy się jaki mamy stan konta oraz kiedy kończy się jego ważność.

Dla niektórych użytkowników telefonów w sieci Orange, może być fakt, że również oni mogą sprawdzić stan swojego konta. Dokładniej chodzi o liczbę wykorzystanych minut ze swojego pakietu. W tym celu należy na klawiaturze telefonu wybrać kod 100#, a następnie wybrać z menu pozycje nr 1. W odpowiedzi przyjdzie SMS z informacją o wykorzystanych minutach. Warto również sprawdzić kod 103#, dzięki któremu dowiecie się jaki jest stan waszego konta z wyłączeniem pakietów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)