Operatorzy przeciwko seksualnemu wykorzystywaniu dzieci

Operatorzy przeciwko seksualnemu wykorzystywaniu dzieci

Operatorzy przeciwko seksualnemu wykorzystywaniu dzieci
Źródło zdjęć: © AFP
13.02.2008 14:50

Z inicjatywy Stowarzyszenia GSM (GSMA) zawarto sojusz operatorów komórkowych przeciwko seksualnemu wykorzystywaniu dzieci. Celem jest ograniczenie używania telefonii komórkowej przez osoby lub organizacje, chcące korzystać lub czerpać zyski z materiałów zawierających takie treści.

Większość tego typu materiałów jest dostępna za pomocą standardowego połączenia internetowego, istnieje zatem niebezpieczeństwo, że sieci szerokopasmowe wprowadzane przez operatorów komórkowych, mogłyby być w tym celu użyte.

Sojusz został założony przez GSMA, Hutchison 3G Europe, Mobilkom Austria, Grupę Orange FT, Telecom Italia, Telefonica/02, Grupę Telenor, TeliaSonera, Grupę T-Mobile, Grupę Vodafone i dotMobi w celu stworzenia przeszkód uniemożliwiających niewłaściwe korzystanie z sieci komórkowych i usług związanych z zarządzaniem stronami www, z dostępu do takich stron lub korzystanie z materiałów o tematyce seksualnego wykorzystywania dzieci. Spółki posiadają operatorów na całym świecie, zapewniając w ten sposób globalne oddziaływanie. Sojusz ma na celu powstrzymywanie oraz odwrócenie procesu narastania ilości materiałów zawierających treści związane z seksualnym wykorzystywaniem dzieci, utrzymując bardziej bezpieczne środowisko sieci komórkowych dla wszystkich naszych klientów.

Członkowie Sojuszu, poza użyciem innych środków, będą stosować mechanizmy techniczne w celu zapobiegania dostępowi do stron internetowych wskazanych przez odpowiednie agencje jako udostępniające zasoby o treści związanej z seksualnym wykorzystywaniem dzieci. Członkowie będą również wdrażać procedurę "Notice and Take Down" (procedura powiadamiania i usuwania), aby umożliwić usunięcie wszelkich materiałów zawierających treści związane z seksualnym wykorzystywaniem dzieci, wysyłanych na skrzynki ich serwisów, jednocześnie wspierając i promując "gorące linie" lub inne sposoby, w jakie klienci mogą zgłaszać znalezienie w Internecie lub serwisach sieci komórkowych materiałów związanych z seksualnym wykorzystywaniem dzieci.

_ Ponieważ nasza branża wprowadza szerokopasmowe sieci komórkowe, zapewniające szybki i łatwy dostęp do multimedialnych stron internetowych, musimy zastosować zabezpieczenia uniemożliwiające przestępcom korzystanie z usług sieci komórkowych jako źródeł dostępu do stron lub hostingu stron www zawierających zdjęcia i filmy związane z seksualnym wykorzystywaniem dzieci _ - przekonywał Craig Ehrlich, Przewodniczący GSMA.

Rządy państw muszą zapewnić, że posiadają niezbędne zasoby pozwalające na zwalczenie rozprzestrzeniania się metodą cyfrową materiałów związanych z wykorzystywaniem dzieci. Najlepiej byłoby, gdyby organy odpowiedzialne za egzekwowanie prawa lub wyznaczone organizacje międzynarodowe posiadały procedury, które mogą potwierdzić, że poszczególne elementy materiałów są niezgodne z prawem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)