Operatorzy sieci telefonii komórkowej udostępnią generatory fotokodów

Operatorzy sieci telefonii komórkowej udostępnią generatory fotokodów

Operatorzy sieci telefonii komórkowej udostępnią generatory fotokodów
06.03.2009 13:30, aktualizacja: 06.03.2009 16:26

Według dziennika Rzeczpospolita operatorzy sieci telefonii komórkowej udostępnią w marcu bieżącego roku darmowe generatory fotokodów. Mają one ułatwić użytkownikom telefonów komórkowych otwieranie stron internetowych, a zarazem przyczynić się do zwiększenia przychodów operatorów.

Dziennik Rzeczpospolita poinformował, że operatorzy sieci telefonii komórkowej jeszcze w marcu bieżącego roku udostępnią na swoich stronach darmowe generatory fotokodów. Tego typu posunięcie ma przyczynić się do bardziej intensywnego wykorzystywania usług w zakresie przesyłania danych, a tym samym przełożyć się na wzrost przychodów operatorów.

Obraz

Fotokody umożliwiają zapisanie w niewielkim czarno-białym kwadracie informacji o adresie internetowym. Użytkownicy telefonów komórkowych z aparatami cyfrowymi i odpowiednim oprogramowaniem mogą dzięki nim łatwiej otwierać strony internetowe, bez konieczność żmudnego wpisywania ich adresów. Operatorzy mają nadzieję, że darmowe generatory przyczynią się do spopularyzowania tej formy przekazywania informacji o adresach serwisów internetowych. Fotokody są obecnie umieszczane między innymi w reklamach i na plakatach filmów.

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)