Nowy projektor Acer U5200 - obraz z bardzo bliska

Nowy projektor Acer U5200 - obraz z bardzo bliska

22.02.2011 11:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Acer wprowadza na rynek nowy projektor Acer U5200. W projektorze zastosowano rozwiązania takie, jak sterowanie poprzez sieć LAN, wyświetlanie obrazu z urządzeń podłączonych do portu USB, czy system optyczny przystosowany do projekcji z małej odległości.

W projektorze U520. zastosowano system optyczny ze zwierciadłami, umożliwiający wyświetlanie dużego obrazu nawet przy bardzo małych odległościach od ekranu. Gdy odległość od ekranu wynosi tylko 13 cm, przekątna ostrego i precyzyjnego obrazu może wynosić nawet 195,6 cm (77 cali). Gdy projektor znajduje się tak blisko ekranu, nie pojawiają się cienie, a wiązka światła z obiektywu nie oślepia osoby prowadzącej prezentację.

Projektor Acer U520. jest też wyposażony w zestaw funkcji do zarządzania sieciowego. Jest w pełni zgodny z systemem sieciowym Crestron, umożliwiającym sterowanie projektorem poprzez sieć LAN. Rozwiązanie to pozwala między innymi na monitorowanie urządzenia, zdalne włączanie/wyłączanie (w tym ze sterowaniem czasowym), zdalne zarządzanie projekcją, sterowanie kilkoma projektorami, wyświetlanie informacji alarmowych, komunikowanie się z administratorem systemu, przesyłanie ostrzeżeń pocztą elektroniczną, itp. Ponadto, funkcja Remote Desktop umożliwia zdalny dostęp do każdego komputera z uruchomionym programem Acer eProjection i podłączonego do projektora poprzez sieć LAN. Dzięki niej, po podłączeniu klawiatury i myszy projektor umożliwia korzystanie z komputera znajdującego się w innym pomieszczeniu.

Obraz
© (fot. Acer)

Jako wyposażanie dodatkowe dostępny jest opcjonalny adapter USB-Wi-Fi, który pozwala na bezprzewodowe wyświetlanie prezentacji i filmów, a także zdalne sterowanie projekcją. Funkcja MobiShow umożliwia natomiast wyświetlanie dowolnych treści, filmów lub prezentacji programu Power Point ze smartfonów lub palmtopów wyposażonych w łącze Wi-Fi. Dzięki funkcji USB Slide Show można wyświetlać zdjęcia lub pokazy slajdów bezpośrednio z pamięci USB, bez użycia komputera.

Projektor Acer U520. może też przekształcić projekcję w obraz 3D. Wyświetlanie trójwymiarowego obrazu jest możliwe dzięki technologii DLP 3D Ready, która wykorzystując dużą częstotliwość odświeżania (120 Hz) zamienia płaską ścianę w przestrzenny ekran.

Zastosowana w projektorze lampa zapewnia jasność na poziomie 250. lumenów ANSI, współczynnik kontrastu to 4200:1, a podstawowa rozdzielczość to XGA. Trwałość lamy to 5000h.

Projektor U5200 jest objęty 5-letnią gwarancją na układ DLP oraz roczną gwarancją na lampę bez limitu godzin. Cena urządzenia to 5299 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)