Nowy projektor Acer U5200 - obraz z bardzo bliska

Nowy projektor Acer U5200 - obraz z bardzo bliska22.02.2011 11:39
Nowy projektor Acer U5200 - obraz z bardzo bliska

Acer wprowadza na rynek nowy projektor Acer U5200. W projektorze zastosowano rozwiązania takie, jak sterowanie poprzez sieć LAN, wyświetlanie obrazu z urządzeń podłączonych do portu USB, czy system optyczny przystosowany do projekcji z małej odległości.

W projektorze U520. zastosowano system optyczny ze zwierciadłami, umożliwiający wyświetlanie dużego obrazu nawet przy bardzo małych odległościach od ekranu. Gdy odległość od ekranu wynosi tylko 13 cm, przekątna ostrego i precyzyjnego obrazu może wynosić nawet 195,6 cm (77 cali). Gdy projektor znajduje się tak blisko ekranu, nie pojawiają się cienie, a wiązka światła z obiektywu nie oślepia osoby prowadzącej prezentację.

Projektor Acer U520. jest też wyposażony w zestaw funkcji do zarządzania sieciowego. Jest w pełni zgodny z systemem sieciowym Crestron, umożliwiającym sterowanie projektorem poprzez sieć LAN. Rozwiązanie to pozwala między innymi na monitorowanie urządzenia, zdalne włączanie/wyłączanie (w tym ze sterowaniem czasowym), zdalne zarządzanie projekcją, sterowanie kilkoma projektorami, wyświetlanie informacji alarmowych, komunikowanie się z administratorem systemu, przesyłanie ostrzeżeń pocztą elektroniczną, itp. Ponadto, funkcja Remote Desktop umożliwia zdalny dostęp do każdego komputera z uruchomionym programem Acer eProjection i podłączonego do projektora poprzez sieć LAN. Dzięki niej, po podłączeniu klawiatury i myszy projektor umożliwia korzystanie z komputera znajdującego się w innym pomieszczeniu.

288757876250720403
Źródło zdjęć: © (fot. Acer)

Jako wyposażanie dodatkowe dostępny jest opcjonalny adapter USB-Wi-Fi, który pozwala na bezprzewodowe wyświetlanie prezentacji i filmów, a także zdalne sterowanie projekcją. Funkcja MobiShow umożliwia natomiast wyświetlanie dowolnych treści, filmów lub prezentacji programu Power Point ze smartfonów lub palmtopów wyposażonych w łącze Wi-Fi. Dzięki funkcji USB Slide Show można wyświetlać zdjęcia lub pokazy slajdów bezpośrednio z pamięci USB, bez użycia komputera.

Projektor Acer U520. może też przekształcić projekcję w obraz 3D. Wyświetlanie trójwymiarowego obrazu jest możliwe dzięki technologii DLP 3D Ready, która wykorzystując dużą częstotliwość odświeżania (120 Hz) zamienia płaską ścianę w przestrzenny ekran.

Zastosowana w projektorze lampa zapewnia jasność na poziomie 250. lumenów ANSI, współczynnik kontrastu to 4200:1, a podstawowa rozdzielczość to XGA. Trwałość lamy to 5000h.

Projektor U5200 jest objęty 5-letnią gwarancją na układ DLP oraz roczną gwarancją na lampę bez limitu godzin. Cena urządzenia to 5299 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)