Nowy androidowy trojan

Nowy androidowy trojan

02.03.2011 10:50, aktual.: 02.03.2011 11:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Posiadacze smartfonów z Androidem powinni się mieć na baczności. Pojawiła się nowa złośliwa aplikacja, która ukrywa się w popularnych programach. Trojan Android.Pjapps może narażać nieostrożnych użytkowników na dodatkowe koszty

Symantec ostrzega - Android.Pjapps wysyła drogie SMS-y premium i wykonuje połączenia o podwyższonej opłacie bez wiedzy użytkownika. Oprócz tego umożliwia zdalny dostęp do informacji o telefonie przez osoby nieupoważnione.

Wirusem można się zarazić pobierając programy spoza Android Market. Jak dotąd wykryto go m.in. w spreparowanej aplikacji _ Steamy Window _.

Należy zwrócić szczególną uwagę przy instalowaniu programów na zezwolenia aplikacji. Oryginalny Steamy Window wymaga tylko pozwolenia na łączenie się z internetem i korzystanie z mikrofonu. Jeżeli program zażąda podejrzanych uprawnień - np. możliwości wysyłania SMS-ów - powinno się zrezygnować z instalacji.

Pobierając programy z Android Market można być mniej czujnym - Google dokładnie prześwietla aplikacje zanim je umieści w serwisie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)