Ten program sprawdzi, czy na twoim komputerze znajduje się rządowy trojan

Ten program sprawdzi, czy na twoim komputerze znajduje się rządowy trojan25.11.2014 10:38
Ten program sprawdzi, czy na twoim komputerze znajduje się rządowy trojan
Źródło zdjęć: © chip.pl

Minęło już półtora roku, odkąd świat dzięki Edwardowi Snowdenowi poznał skalę sieciowej inwigilacji prowadzonej przez NSA. Rząd USA zrobił w tej sprawie niewiele, jednak od czego są organizacje pozarządowe i niezależni twórcy?

Program Detekt został stworzony przez specjalistę od zabezpieczeń komputerowych - Claudiego Guarnieri. Oprogramowanie otrzymało pełne wsparcie od takich organizacji jak Amnesty International, Electronic Frontier Foundation oraz Privacy International. Dzięki niemu, w prosty sposób każdy użytkownik może sprawdzić, czy jego komputer jest wolny od oprogramowania szpiegującego jego aktywność.

Zarówno sam twórca, jak i organizacje pozarządowe, które wsparły Detekt, zaznaczają, że oprogramowanie nie zagwarantuje 100% pewności, jeśli chodzi o obecność szpiegującego oprogramowania na naszym komputerze. Twórcy takich software'owych "podsłuchów" robią w końcu wszystko, aby ich oprogramowania nie dało się wykryć w żaden sposób. Detekt robi, co może, ale nie jest wszechmocnym programem.

A pobierzecie go stąd: https://resistsurveillance.org/

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Trzynaście nowych smartfonów w naszych testach

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)