Nowi operatorzy atakują, starzy nie zamierzają się poddawać

27.08.2007 15:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na koniec grudnia roku statystycznie na 100 Polaków przypadnie 107 aktywnych kart w telefonach komórkowych - przewiduje firma doradcza Audytel.

Na koniec grudnia tego roku statystycznie na 10. Polaków przypadnie 107 aktywnych kart w telefonach komórkowych - przewiduje firma doradcza Audytel. Obliczyła to na podstawie wyników sprzedaży operatorów GSM po drugim kwartale. Liczba użytkowników komórek będzie rosła w drugim półroczu 2007 szybciej niż w pierwszym, głównie z powodu wejścia na rynek kolejnych wirtualnych operatorów: WPmobi (29 sierpnia) i Cyfrowego Polsatu (oficjalna data wejścia jeszcze nie jest znana). Audytel zapomniał, że w tym roku chce wejść na rynek co najmniej jeszcze jeden operator wirtualny – MNI Mobile. Niewykluczone, że dołączy do niego drugi – Centernet.

O tym, że wirtualni operatorzy mobilni nie stoją na zupełnie straconej pozycji świadczą wyniki myAvon. Wystartował on na przełomie maja i czerwca tego roku i obecnie posiada 5. tys. użytkowników. Fakt, że ok. 10 proc. z nich to klientki firmy kosmetycznej Avon.

Broni nie składają także dotychczasowi operatorzy. W sieci Era promocja goni promocję, w najbliższą środę nową ofertę przedstawi także sieć Play. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to mobilny dostęp do Internetu. Na początku września Orange wprowadzi nową ofertę w taryfach POP.

To wszystko sprawia, że prognozy Audytela nie są wyssane z palca i niemożliwe do zrealizowania, a w efekcie będzie coraz więcej Polaków, którzy będą posiadali więcej niż jedną kartę SIM.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)