Nowe wersje laptopów dla graczy Razer Blade i Blade Pro

Nowe wersje laptopów dla graczy Razer Blade i Blade Pro
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

14.03.2014 11:07, aktual.: 14.03.2014 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Razer zaprezentował nową edycję laptopów Razer Blade oraz Blade Pro. Komputery są teraz wyposażone w lepszą kartę grafiki oraz oferują pełną gamę dedykowanych aplikacji stworzonych zarówno dla graczy i dla profesjonalistów.

Blade Pro

Razer Blade Pro jest wyposażony w 17-calowy ekran full HD z podświetleniem LED. Autorski interfejs Switchblade oferuje 1. dynamicznych klawiszy oraz wyświetlacz jak w smartfonie, który służy także za track pad. Switchblade pozwala także na skonfigurowanie zestawu własnych aplikacji.

Pośród wielu kapitalnych aplikacji dostępnych dla SBUI uwagę przykuwają szczególnie aplikacje wspierające Adobe Photoshop, Adobe Premiere, Maya®. czy GIMP. Wraz z premierą nowych Razer Blade Pro w ręce użytkowników zostanie oddanych 6 oryginalnych aplikacji, w tym Windows 8 Charms, która pozwola na intuicyjną obsługę systemu, czy aplikację Twitch, za pomocą której gracze uzyskają szybki dostęp do dodatkowych funkcji tego nie serwisu. Co więcej, Razer wspólnie z Afrojackiem stworzyli pierwszą aplikację muzyczną poświęconą twórcom EDM (electronic dance music). Dzięki niej artyści będą mogli używać SBUI obecnego w Razer Blade Pro do tworzenia muzyki w jakości studyjnej.

Laptopy Razer Blade Pro są wyposażone w kartę Nvidia GeForce GTX860. w nowej architekturze "Maxwell". Komputery posiadają także narzędzia GeForce ShadowPlay oraz GameStream, pomagające w płynnym przechwytywaniu i strumieniowaniu rozgrywki. Z kolei GeForce Battery Boost, w połączeniu z technologią Nvidia Optimus, pozwala na dwukrotne wydłużenie czasu gry przy zasilaniu bateryjnym.

Od teraz laptopy Razer Blade Pro posiadają 16GB RAM, procesor Intel Core i7 4. Generacji, dyski SSD i system audio DoobyDigital Home Theatre Edition. Konstrukcję dopełniają gamingowe urządzenia sterujące: w pełni programowalna klawiatura z systemem anty-ghostingu i regulowanym podświetleniem i czuły track pad.

Cena: od 2300 USD (około 7050 zł)

Razer Blade

Razer Blade wyposażony jest 14-calowy, dotykowy ekran o rozdzielczości 3200x180. pikseli, wyświetlający 262 piksele na cal. Ekran jest oparty na technologii IGZO/IPS (Indium Gallium Zinc Oxide/In-Plane Switching) i pozwala na osiągnięcie bardzo dobrego odwzorowania barw. W porównaniu z poprzednią edycją, nowy Blade 14" oferuje aż 250% wzrost kontrastu.

Dzięki zastosowaniu nowego układu Nvidia GeForce GTX870M, liczba wyświetlanych klatek wzrasta aż o 70. w porównaniu z poprzednią edycją. Obok tego komputer jest wyposażony w procesor Intel Core i7 4. generacji i dysk SSD.

Cena: od 2200 USD (około 6750 zł)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)