Nowe cyfrówki Sony robią zdjęcia 3D - Cyber-shot WX5 i TX9

Nowe cyfrówki Sony robią zdjęcia 3D - Cyber-shot WX5 i TX9

Nowe cyfrówki Sony robią zdjęcia 3D - Cyber-shot WX5 i TX9
Źródło zdjęć: © Sony
08.07.2010 09:50, aktualizacja: 08.07.2010 15:08

Aparaty Cyber-shot WX5 i TX9 oferują rozwiązania poprawiające jakość fotografii. Umożliwiają również nagrywanie plików wideo w formacie Full HD (1920 x 1080, 50i, format AVCHD), a ponadto, mogą rejestrować obrazy 3D.

Modele WX5 i TX9 jako pierwsze w rodzinie Cyber-shot umożliwiają rejestrację obrazu o wyjątkowo niskim poziomie szumów. Swoimi możliwościami w tym zakresie przypominają lustrzankę cyfrową. Tryb Superior Auto wykorzystuje potencjał 12,2-megapikselowego przetwornika CMOS Exmor R i po naciśnięciu spustu migawki rejestruje serię nawet sześciu klatek, automatycznie optymalizując parametry ujęcia w zależności od warunków fotografowania. Następnie aparat łączy informacje z poszczególnych klatek, tworząc obraz o szerokim zakresie dynamicznym i minimalnym poziomie szumów.

Obraz
© (fot. Sony)

Dodatkowo, funkcja zmiękczania tła ułatwia uzyskanie profesjonalnego wyglądu obrazu, przypominającego zdjęcia z lustrzanki wyposażonej w obiektyw o dużym otworze względnym. Po naciśnięciu spustu migawki aparat Cyber-shot wykonuje serię dwóch zdjęć, aby po automatycznej analizie rozmieszczenia obiektów na pierwszym planie i w tle wygenerować jeden obraz z ostrym głównym obiektem i rozmytym tłem. Dodatkową poprawę wyglądu zdjęć portretowych zapewnia nowy tryb gładkiej skóry, automatycznie usuwający niewielkie zmarszczki i przebarwienia skóry.

Tryb 3. Sweep Panorama pozwala na fotografowanie trójwymiarowego obrazu. Należy nacisnąć spust migawki i przesuwać aparat (w pionie lub w poziomie), a przetwornik obrazu CMOS Exmor R zarejestruje serię zdjęć. Informacje uzyskane z maksymalnie 100 obrazów zostaną automatycznie połączone w stereoskopowy obraz, który będzie można obejrzeć na telewizorze 3D podłączonym przez złącze HDMI.

Obraz
© (fot. Sony)

Aparat posiada tryb Sweep Multi Angle (symulacja obrazu 3D), w którym aparat rejestruje serię 15 zdjęć i na ich podstawie tworzy symulację obrazu trójwymiarowego do oglądania pod różnymi kątami. Po wykonaniu zdjęć wystarczy przechylać aparat na boki: czujniki w jego wnętrzu wykryją ruchy, powodując odpowiednie przewijanie sekwencji klatek na ekranie LCD. Obraz zarejestrowany w tym trybie można również oglądać na tradycyjnym telewizorze podłączonym do aparatu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)