Sony Cyber-shot WX50 - nowa seria aparatów kompaktowych

Sony Cyber-shot WX50 - nowa seria aparatów kompaktowych

Sony Cyber-shot WX50 - nowa seria aparatów kompaktowych
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.01.2012 16:02, aktualizacja: 01.02.2012 09:19

Kolorowy, z łatwością mieszczący się w kieszeni model WX50 to kolejny aparat Cyber-shot wyposażony w czuły przetwornik obrazu CMOS Exmor R o rozdzielczości 16,2 megapiksela. Jego połączenie z najnowszym procesorem obrazu Sony BIONZ gwarantuje dużą szybkość działania i obraz z małą ilością szumów – nawet w słabym świetle.

Nowością w tegorocznych modelach Cyber-shot jest technologia Extra High Sensitivity, zwiększająca maksymalną czułość aparatu do ISO 1. 800 i ułatwiająca wykonywanie zdjęć z ręki przy słabym świetle. W porównaniu z poprzednimi modelami, poziom szumów zmniejszył się sześciokrotnie, co przejawia się czystością i naturalnym wyglądem zdjęć wnętrz wykonywanych w stonowanym oświetleniu.

Jeszcze bardziej zaawansowany system stabilizacji obrazu Optical SteadyShot ma obecnie tryb aktywny, w którym rozwiązania optyczne współdziałają z układami elektronicznymi. W efekcie stabilizacja działa efektywnie nawet przy nagrywaniu filmów Full HD z użyciem zoomu, a więc w warunkach stanowiących poważne wyzwanie dla innych systemów stabilizacji obrazu.

Tryb zaawansowanej automatyki (Superior Auto) rozpoznaje typ ujęcia i panujące warunki, po czym samoczynnie dobiera ekspozycję i inne ustawienia tak, by zapewnić niski poziom szumów i szeroki zakres dynamiczny.

Nowe aparaty są wyposażone w obiektyw Carl Zeiss Vario-Tessar z 5-krotnym zoomem optycznym. Moc zoomu można dodatkowo podwoić bez obniżenia jakości obrazu dzięki opracowanej przez Sony technologii By Pixel Super Resolution. Wykorzystująca tę technologię funkcja Clear Image Zoom umożliwia uzyskanie szczegółowych zbliżeń do 10. – bez mozaikowatych wzorów typowych dla standardowego zoomu cyfrowego.

Do uzyskania twórczych efektów nie jest teraz potrzebne specjalne oprogramowanie ani komputer: wystarcza sam aparat. Szeroki zestaw trybów artystycznych obejmuje teraz takie twórcze ustawienia, jak aparat-zabawka, częściowy kolor, kolor pop, obraz HDR, miniatura, ilustracja, akwarela, miękki obraz high-key i obraz czarno-biały z bogatymi przejściami tonalnymi.

Chcąc nadać zdjęciom nowy wymiar, można skorzystać z trybów panoramy 3. i fotografii 3D.

Dzięki oprogramowaniu PlayMemories Home, zainstalowanemu fabrycznie w nowym modelu, bezpośrednio po podłączeniu aparatu do komputera można z łatwością przeglądać, przetwarzać i drukować zdjęcia, wysyłać je mailem, umieszczać na stronach www, nagrywać na płyty itd.

Nowe aparaty kompaktowe Sony Cyber-shot WX5. pojawią się na polskim rynku w połowie marca 2012 r.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)