Nowa kamera Samsung z dyskiem SSD

Nowa kamera Samsung z dyskiem SSD

Nowa kamera Samsung z dyskiem SSD
09.06.2009 13:01, aktualizacja: 10.06.2009 14:51

Samsung wprowadził na polski rynek swoją najnowszą cyfrową kamerę wideo. Co ją odróżnia od kokurencji? Wbudowany w model HMX-H105 dysk SSD!

Zastosowanie innowacyjnej pamięci SSD (opartej o technologię flash) zapewnia temu modelowi wyraźnie wyższą wygodę użytkowania.

SSD - szybciej, sprawniej, dłużej

Szybciej
Technologia SSD (Solid State Drive) zapewnia barzo dużą szybkość działania. Wykorzystujące ją urządzenia charakteryzują się wyjątkowo krótkim czasem reakcji i gotowości do pracy. Wyposażona w to rozwiązanie kamera HMX-H105 jest gotowa do nagrywania natychmiast po wciśnięciu przycisku uruchamiającego urządzenie lub otwarciu ekranu.
To istotne udoskonalenie w porównaniu z technologią HDD (twardy dysk), której start i przełączenie w tryb nagrywania wymaga nawet kilku sekund.

Obraz
© (fot. Samsung)

Sprawniej
Pamięć SSD zapewnia dużą niezawodność i wytrzymałość. Główną zaletą nowego rozwiązania jest mała waga oraz prawdziwie kompaktowe rozmiary urządzenia –-dyski SSD są 1. razy lżejsze i 7 razy mniejsze od pamięci 1.8” HDD. Nie posiadają ponadto żadnych ruchomych części, co czyni je zdecydowanie bardziej odpornymi na uszkodzenia mechaniczne.

Odporna na wstrząsy i wibracje
Jednolita konstrukcja pozbawiona ruchomych części sprawia, że pamięć SSD jest zdecydowanie bardziej odporna, niż dyski HDD na wszelkiego rodzaju uderzenia, stuknięcia, puknięcia czy nawet upadki, nieodzowne w przypadku intensywnego użytkowania kamery video.

Dysk SSD umożliwia także pracę w wyjątkowo niskich (do –. 30°C) oraz wysokich (do + 70°C) temperaturach, czyli tam gdzie urządzenia, wykorzystujące tradycyjną technologię HDD po prostu nie są w stanie pracować.

Obraz
© (fot. Samsung)

Niezawodna przez długie lata
Wykorzystana technologia flash SSD jest wyjątkowo trwała: bez obaw można zapisywać i kasować materiał z dysku nawet milion razy nie martwiąc się, że kolejne nagrania strącą na jakości. Trwałość dysku jest oceniana na 13. lata, co pozwala w spokoju cieszyć się z przechowywanych na nim danych.

Cicha
Brak części ruchomych sprawia, że dyski SSD –. a co za tym idzie również wyposażone w nie urządzenia – są prawie bezgłośne.

Wyposażona w dysk SSD kamera HMX-H105, oprócz pamięci wewnętrznej 32 GB, jest dodatkowo kompatybilna z kartami SD/SDHC. Wbudowany dysk SSD 32 GB pozwala na nagranie nawet do 6 godzin filmu w jakości HD. Dłuższe życie baterii
Dodatkową korzyścią z zastosowania w kamerze technologii SSD jest aż 8-krotnie mniejsze zużycie energii, niż ma to miejsce w przypadku standardowej kamery z dyskiem HDD. Zapewnia to zdecydowanie dłuższy czas pracy na baterii i większą wygodę podczas nagrywania.

W kompaktowej i lekkiej konstrukcji oprócz dysku SSD o pojemności 32GB, zmieszczono również precyzyjną optykę Schneider Kreuznach Varioplan HD z 10-krotnym zoomem optycznym i szerokim kątem 37mm, wspomaganym przez optyczną stabilizację. Obraz rejestrowany jest na zaawansowanej matrycy CMOS 1/4,5”. Zastosowany algorytm kompresji H.26. znacząco wydłuża dostępny czas zapisu.

Sugerowana cena detaliczna brutto modelu H105 to - 2899 PLN

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)