Nowe dyski SSD Samsunga

Nowe dyski SSD Samsunga
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

01.07.2014 12:56, aktual.: 01.07.2014 15:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung wprowadził nową linię dysków SSD 850 PRO, z technologią pamięci flash o trójwymiarowej strukturze komórek z pionowym wiązaniem (3D V‑NAND).

Dyski 85. PRO przeznaczone są do stosowania w komputerach osobistych wysokiej klasy oraz stacjach roboczych. Technologia struktury komórek pamięci z pionowymi wiązaniami V-NAND stanowi przełom w przezwyciężaniu dotychczasowych ograniczeń wynikających z płaskiej architektury NAND stosowanej w konwencjonalnych pamięciach flash. Umożliwia to znaczną poprawę wydajności tych elementów pod względem prędkości działania, trwałości i efektywności energetycznej.

Wydajność dysków mierzona prędkością sekwencyjnego odczytu i zapisu wynosi odpowiednio do 55. i do 520 megabajtów na sekundę (MB/s). Prędkość losowego odczytu dochodzi do 100 000 operacji wejścia/wyjścia na sekundę (IOPS) przy prędkości zapisu do 90 000 IOPS.

Dyski są także wyposażone w funkcję Dynamic Thermal Guard kontrolującą temperaturę otoczenia w czasie działania dysku i zabezpieczającą przed utratą danych wskutek przegrzania. Dyski Samsung 85. PRO będą dostępne w wariantach o pojemności 128, 256 i 512 gigabajtów (GB) oraz 1 terabajta (TB).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)