Nowa, niewielka kamera 4K od Sony - AX33

Nowa, niewielka kamera 4K od Sony - AX33

Nowa, niewielka kamera 4K od Sony - AX33
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
22.04.2015 13:49

W rodzinie kamer Handycam firmy Sony pojawi się nowy model FDR-AX33. Jest on wyposażony w stabilizator obrazu Balanced Optical SteadyShot i funkcje ręcznego wyboru ustawień. Kamera nagrywa materiały w jakości 4K. Od bliźniaczego modelu AXP33 różni się brakiem wbudowanego projektora, a co za tym idzie ma niższą cenę.

Kamera jest wyposażona w zaawansowany system stabilizacji obrazu Sony Balanced Optical SteadyShot (B.O.S.S), który zapewnia ostry, stabilny obraz podczas filmowania z ręki i przy szybkim panoramowaniu. Zapis materiału odbywa się w formacie XAVC S przy przepływności do 10. Mb/s. Duża szybkość odczytu danych z matrycy przekłada się z kolei na minimalny poziom zniekształceń obrazu.

Model FDR-AX3. zaskakuje małymi wymiarami, zwłaszcza że wyposażono go w profesjonalny zestaw funkcji. Umieszczony na obiektywie pierścień pozwala ręcznie nastawiać przysłonę, ostrość, ogniskową, a także balans bieli i kompensację automatycznej ekspozycji. Na górze korpusu znajduje się stopka akcesoriów. Jest ona zgodna ze standardem ISO i umożliwia dodanie akcesoriów takich jak lampa czy mikrofon.

Wizjera elektroniczny wyświetla trzykrotnie więcej szczegółów niż poprzednie modele. Użytkownik kamery ma także do dyspozycji 3-calowy, panoramiczny wyświetlacz Xtra Fine LCD wyposażony w technologię WhiteMagic.

Materiał filmowy w rozdzielczości 4. można wyświetlać przy użyciu dostarczonego przewodu HDMI zarówno na telewizorach 4K, jak i HD. W tym drugim przypadku wbudowany w kamerę system automatycznej konwersji klatek 4K obniża ich rozdzielczość do Full HD. Dodatkowo można wykadrować wybrany fragment obrazu 4K i wyświetlić go w powiększeniu w rozdzielczości Full HD, dostosowując ustawienia dźwignią zoomu lub ikoną na ekranie.

Kamera jest także wyposażona w uniwersalną funkcję Highlight Movie Maker, która służy do szybkiego, automatycznego montażu nagranego materiału. Jej działanie polega na wybieraniu najważniejszych scen, uzupełnieniu ich efektami przejść i podkładem muzycznym oraz tworzeniu z nich krótkiego filmu, który za pośrednictwem smartfona można udostępniać w serwisach społecznościowych.

To jest ciekawe: Zmierz epoki Sony?

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)