Najmniejsza kamera FullHD

Najmniejsza kamera FullHD

02.04.2009 16:15, aktual.: 03.04.2009 17:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mała, lekka, pięknie wyglądająca, dobra na każdą okazę nowa kamera
Handycam HDR-TG7VE firmy Sony jest jeszcze mniejsza i lżejsza od swojej
poprzedniczki. I tak jak ona przed rokiem, może dziś szczycić się
mianem najmniejszej i najlżejszej kamery Full HD na świecie

Model TG7VE nadaje nowy sens pojęciu "HD w ruchu". Dzięki oryginalnemu wzornictwu, ciekawym funkcjom i prostej obsłudze sprawdzi się z pewnością zarówno podczas długich podróży, weekendowego wyjazdu, jak i spotkań towarzyskich z przyjaciółmi. Podobnie jak w poprzednim modelu TG3E, bardzo mocna obudowa tytanowa jest pokryta specjalną powłoką, która chroni kamerę przed porysowaniem w codziennym użytkowaniu. Dzięki niej urządzenie może dłużej wyglądać jak nowe. Pod efektowną, smukłą obudową kamery TG7VE kryje się jakość obrazu HD i zaawansowane funkcje filmowania, dzięki którym wspomnienia mogą lśnić jeszcze pełniejszym blaskiem.

16 GB wewnętrznej pamięci wystarcza na zapis do 6 godzin (w przybliżeniu) wyraźnego, szczegółowego filmu Full HD oraz stereofonicznego dźwięku. Aby filmować jeszcze dłużej, należy umieścić w kamerze oferowaną oddzielnie kartę Memory Stick. Obieżyświatów ucieszy wiadomość, że kieszonkowa kamera TG7VE zapamiętuje, z jakiego zakątka świata pochodzą utrwalone na filmie chwile. Jest wyposażona w czuły odbiornik GPS, który rejestruje trasę podróży. Po zakończeniu zdjęć można wyświetlić na ekranie LCD mapę z indeksem miejsc, w których zostały nakręcone poszczególne ujęcia. Podróż można także ponownie prześledzić po powrocie do domu na mapach elektronicznych wyświetlanych na komputerze przez program Picture Motion Browser.

Obraz
© Handycam TG7 (fot. Sony)

Obsługa kamery nie sprawia trudności. Ograniczony do minimum zestaw elementów sterujących filmowaniem ułatwia użytkowanie. Bardzo łatwe jest przełączanie kamery między trybami filmowania i fotografowania. Aby rejestrować materiał wideo, wystarczy nacisnąć przycisk rozpoczynania a potem kończenia nagrania. Po naciśnięciu kciukiem sąsiedniego przycisku PHOTO kamera będzie gotowa do wykonywania 4-megapikselowych fotografii. Brak pokręteł trybu oznacza, że nie można się pomylić. To tak, jakby mieć ze sobą równocześnie kamerę i aparat cyfrowy – bez dodatkowego obciążenia. W uzyskaniu wyraźnych, właściwie naświetlonych portretów na filmach i fotografiach pomaga funkcja zaawansowanego rozpoznawania twarzy. Funkcja wykrywania uśmiechu automatycznie uwiecznia na zdjęciach szczery uśmiech od ucha do ucha. Może także działać automatycznie w czasie filmowania, bez potrzeby przełączania między trybami.

2,7-calowy, dotykowy ekran LCD o dużej rozdzielczości ma teraz nową, "opływową" stylistykę, a dzięki uproszczonemu systemowi menu jest również łatwy w użyciu. Zasilanie włącza się od razu po otwarciu ekranu, a czas uruchamiania z trybu czuwania jest jeszcze krótszy niż poprzednim modelu. Zmniejsza to ryzyko utraty niepowtarzalnego ujęcia. Nowa kamera jest również bardziej energooszczędna, a w trybie czuwania niemal nie zużywa energii. Pozwala to na trzymanie gotowego do pracy urządzenia w kieszeni lub w torbie, bez obaw o zbyt szybkie wyczerpanie akumulatora.

Po zakończeniu filmowania kamera TG7VE oferuje użytkownikowi szeroki wachlarz możliwości wykorzystania materiału. Funkcja odtwarzania głównych scen automatycznie przygotowuje "minifilmy", nie wymagając od użytkownika wiedzy o montażu. Wystarczy dotknąć ikony na ekranie LCD: urządzenie automatycznie wybierze ujęcia spośród nagranych filmów i zdjęć, po czym zmontuje je w całość, pozwalając na wybór podkładu dźwiękowego i atrakcyjnych przejść między scenami. Ta prosta w użyciu i szybka w działaniu funkcja doskonale nadaje się do prezentowania wspomnień, zarówno w ruchu, jak i w domu, na telewizorze HD.

Po podłączeniu kamery TG7VE do komputera wystarczy parę kliknięć myszką, by wybrane ujęcia znalazły się na serwisach www. Łatwy w użyciu, dostarczony program Picture Motion Browser umożliwia zarządzanie filmami i fotografiami przy użyciu unikatowego widoku kalendarza. Pozwala też w prosty, zautomatyzowany sposób przesyłać je do popularnych serwisów, takich jak YouTube™, Facebook, Flickr i Daily Motion.

Obraz
© Handycam TG7 (fot. Sony)

Firma Sony oferuje ponadto szereg dodatkowych akcesoriów. Należy do nich nasadka szerokokątna VCL-HGE07TB, którą bez kłopotu nakłada się na obiektyw kamery. Ten wysokiej jakości konwerter zmniejsza ogniskową obiektywu do 30 mm, pozwalając na filmowanie szerszych panoram, ciasnych wnętrz. Do nabycia jest również szereg toreb i osłon, takich jak LCM-TGA, przeznaczona specjalnie do modelu TG7VE, czy LCS-TGB. Podróżnikom przyda się specjalna torba z przegródkami LCS-STA, z miejscem na kamerę TG7VE oraz oferowane oddzielnie akcesoria: zapasowy akumulator, ładowarkę podróżną (BC-TRP) i przewody.

Podstawowe parametry:
• Wewnętrzna pamięć 16 GB - do 6 godzin filmu Full HD (możliwość wydłużenia czasu przy użyciu oferowanej oddzielnie karty Memory Stick™)
• Lekka, bardzo zwarta konstrukcja z mocną obudową tytanową
• Automatyczny zapis danych geolokalizacyjnych przez GPS oraz mapa z indeksem miejsc
• Łatwa obsługa i szybkie uruchamianie

Kamera HDR-TG7VE będzie dostępna od maja br w cenie ok. 4000 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)