Norweskie sklepy wycofują ze sprzedaży wojenne gry komputerowe

Norweskie sklepy wycofują ze sprzedaży wojenne gry komputerowe
Źródło zdjęć: © AP

01.08.2011 14:31

Większość norweskich sklepów mających w swoim asortymencie wojenne gry komputerowe zdecydowała się wycofać je ze sprzedaży w obawie, że mogłyby inspirować do podobnych zamachów, jak przeprowadzone 22 lipca przez Andersa Behringa Breivika, który zabił 77 osób

Breivik napisał w swoim manifeście, że od roku grał regularnie w grę World of Warcraft.

"Z tego powodu oraz z szacunku dla rodzin zabitych przez Breivika zdecydowaliśmy się do odwołania wycofać gry wojenne oraz inne, w których strzela się do ludzi" - powiedział dziennikowi "Verdens Gang" ("VG") dyrektor handlowy sieci supermarketów Coop, Geir Inge Stokke.

Obraz
© Anders Behring Breivik (fot. )

Coop Norge jest jedną z największych norweskich sieci supermarketów, obejmuje 130. sklepów. Jej obroty roczne wynoszą 20 miliardów koron (10 mld złotych).

Największa norweska sieć sklepów zajmujących się sprzedażą płyt muzycznych, filmów i gier komputerowych, Platekompaniet, postąpiła podobnie.

"Po szczegółowej wewnętrznej ocenie sytuacji zdecydowaliśmy się wycofać wszystkie brutalne gry komputerowe z naszego asortymentu" - poinformował w rozmowie z "VG" dyrektor odpowiedzialny za gry komputerowe tej sieci.

Breivik zastrzelił na wyspie Utoya 6. osób, a w zorganizowanym przez niego zamachu bombowym w dzielnicy rządowej Oslo zginęło osiem osób.

Zbigniew Kuczyński (PAP)

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)