Nokia prezentuje postępy w realizacji nowej strategii

Nokia prezentuje postępy w realizacji nowej strategii
Źródło zdjęć: © Nokia

21.06.2011 14:20, aktual.: 21.06.2011 15:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas transmitowanej na cały świat imprezy Nokia Connection w Singapurze, CEO firmy - Stephen Elop, zaprezentował dziś postępy w realizacji strategii zaprezentowanej na początku roku.

Podczas transmitowanej na cały świat imprezy Nokia Connection w Singapurze, CEO firmy - Stephen Elop, przedstawił dziś postępy w realizacji strategii zaprezentowanej na początku roku.

Uczestnicy zdarzenia byli świadkami premiery trzech nowych telefonów komórkowych w przystępnej cenie: Nokia C2-02. Nokia C2-03 i Nokia C2-06. Występują one w wariantach obsługujących jedną i dwie karty SIM. Zawierają nowe i zaawansowane wersje przeglądarki internetowej oraz map dla użytkowników telefonów z oprogramowaniem Series 40, a także ekrany dotykowe lub klawiatury (Touch&Type). Wszystkie trzy modele posiadają również stereofoniczne radio FM i odtwarzacz muzyczny, a ich pamięć można rozbudować do 32GB. Telefony trafią do sprzedaży jesienią, w cenie ok. 80 euro.

Obraz
© (fot. Nokia)

Jedną z atrakcji całego wydarzenia, była także prezentacja telefonu Nokia N9, o której piszemy tutaj.

Następnym punktem programu było potwierdzenie wsparcia dla systemu Symbian i przedstawienie jego kolejnej wersji - Anna. Od lipca będzie ona instalowana w nowych telefonach, a od końca sierpnia będzie możliwa aktualizacja oprogramowania przez dotychczasowych klientów. W ciągu najbliższego roku firma planuje wypuścić ok. 1. nowych smartfonów z systemem Symbian.

Również platforma Qt będzie w dalszym ciągu rozwijana. Elop zapowiedział, że będzie ona stanowiła podstawę aplikacji, która połączy z internetem kolejny miliard użytkowników. Oznaczałoby to ogromny wzrost zasięgu, głównie o obszary dynamicznie rozwijających się rynków Azji i Pacyfiku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)