Nokia prezentuje kolejne telefony muzyczne

Nokia prezentuje kolejne telefony muzyczne

11.03.2009 12:24, aktual.: 11.03.2009 12:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Nokia zaprezentowała dzisiaj trzy nowe urządzenia muzyczne oraz zapowiedziała otwarcie sklepów Nokia Music Stores i wprowadzenie usługi Comes With Music na wybranych rynkach. Dzięki funkcjom ułatwiającym dostęp do ulubionych nagrań Nokia 5730 XpressMusic, Nokia 5330 XpressMusic i Nokia 5030 z XpressRadio nadają muzyce nowy wymiar.

Poprzez rozszerzenie muzycznego portfolio o produkty w różnych przedziałach cenowych, otwarcie sklepu muzycznego oraz integrację tych elementów, zarówno na komputerze jak i telefonie, Nokia zmienia sposób dostępu do muzyki. Teraz telefon, który nosimy w kieszeni, jest jednocześnie zbiorem naszych ulubionych utworów, sklepem muzycznym i odtwarzaczem w jednym.

Obraz
© Nokia 5730 (fot. Nokia)

"Dotychczas Nokia sprzedała ponad 42. mln produktów z cyfrowym odtwarzaczem muzycznym oraz ponad 700 mln z radiem FM. Te dane są najlepszym potwierdzeniem, że telefon komórkowy to naturalne urządzenie do słuchania muzyki i noszenia jej ze sobą" - powiedziała Jo Harlow z działu Devices firmy Nokia. "Poprzez odtwarzacz muzyczny z dostępem Internetu, w jaki wyposażona jest Nokia 5730 XpressMusic, oraz nieograniczony dostęp do milionów nagrań za pomocą Comes With Music, stwarzamy użytkownikom wyjątkowe możliwości. Dzięki nim miłośnicy muzyki mogą ją odkrywać, poznawać i zachowywać na swoich urządzeniach mobilnych".
Nokia Music Store za pośrednictwem Comes with Music
Nokia Music Store to internetowy sklep muzyczny, dostępny obecnie w 1. krajach na trzech kontynentach. Umożliwia on przeglądanie i kupowanie muzyki, korzystanie z rekomendacji, a także bezpośrednie wyszukiwanie ulubionych wykonawców, utworów lub albumów za pomocą telefonu. Oprogramowanie komputerowe Nokia Music for PC ułatwia porządkowanie i przesyłanie muzyki pomiędzy komputerem a kompatybilnym urządzeniem, przegrywanie i nagrywanie płyt CD, a także poznawanie, odtwarzanie i pobieranie muzyki bezpośrednio z Nokia Music Store. Najnowszy sklep muzyczny Nokia został dzisiaj otwarty w Meksyku, a kolejne kraje, takie jak Portugalia, Norwegia i RPA uruchomią swoje sklepy w ciągu najbliższych kilku miesięcy.

Usługa Comes With Music umożliwia nieograniczony dostęp do Nokia Music Store na okres roku lub 18 miesięcy. Katalog sklepu zawiera kilka milionów utworów, które użytkownicy mogą pobierać i zachowywać, nawet po zakończeniu rocznego okresu. Usługa, obecna już w Wielkiej Brytanii i Singapurze, jeszcze w tym miesiącu dostępna będzie w Australii, a w ciągu najbliższych trzech miesięcy ma zostać udostępniona także w Szwecji, Meksyku i we Włoszech. Modele Nokia 5730 XpressMusic i Nokia 5330 XpressMusic w wybranych krajach będą oferowane jako urządzenia kompatybilne z Comes With Music. Nokia 5730 XpressMusic z klawiaturą QWERTY

Nokia 573. XpressMusic to pierwsze urządzenie muzyczne z pełną klawiaturą QWERTY, idealną do szybkiego pisania wiadomości. Ekran główny telefonu Nokia 5730 XpressMusic oferuje natychmiastowy dostęp do muzyki, kontaktów, platformy gier N-Gage, poczty email i kalendarza. Udoskonalony w nim został pasek kontaktów, który udostępnia informacje o 20 najważniejszych kontaktach. Skróty na ekranie głównym mogą udostępniać także inne, określone przez użytkownika aplikacje, takie jak Facebook, Zdjęcia, Kontakty w Ovi, Mapy czy Wiadomości.

Obraz
© Nokia 5730 (fot. Nokia)

Skrót Muzyka daje natychmiastowy dostęp nie tylko do muzyki przechowywanej w urządzeniu, ale także do Nokia Music Store. Dzięki temu można szybko uzyskać informacje o wykonawcach i albumach, a także pobierać muzykę bezpośrednio do urządzenia. Z kolei dzięki aplikacji Kontakty w Ovi można sprawdzać dostępność i status znajomych w sieci, rozmawiać z nimi na czacie, a nawet sprawdzać, jakiej słuchają muzyki.

Dzięki dedykowanym klawiszom do gier Nokia 573. XpressMusic to prawdziwa gratka dla miłośników mobilnej rozrywki. Bezpośredni dostęp do społeczności N-Gage Arena oraz zainstalowane fabrycznie gry N-Gage stanowią dodatkową zachętę do łączenia się, wspólnego grania i porównywania wyników ze znajomymi w sieci.

Firma przedstawiła również Nokia Mobile Holder CR-11. by bezpiecznie przechowywać telefon.

Nokia 5730 XpressMusic będzie dostępna w trzecim kwartale 2009 roku. Sugerowana cena detaliczna ma wynosić 280 euro, bez podatków i dopłat.

Nokia 5330 XpressMusic - expresowy dostęp do ulubionej muzyki

Obraz
© (fot. Nokia)

Nokia 533. XpressMusic z wyrazistą, ściętą u góry konstrukcją i efektami świetlnymi, jest idealnym urządzeniem do słuchania muzyki i utrzymywania kontaktów w sieci. Klawisze dotykowe XpressMusic z boku ekranu dają bezpośredni dostęp do muzyki, a krystalicznie czysty dźwięk wydobywający się z dowolnych słuchawek podłączonych do gniazdka 3,5 mm oraz 26-godzinny czas odtwarzania są gwarancją wyjątkowych wrażeń muzycznych. Dzięki dostępnym na ekranie głównym zakładkom i ikonom użytkownik może łatwo przechodzić do serwisów społecznościowych, takich jak Ovi, Facebook i MySpace.

Nokia 5330 XpressMusic będzie dostępna w trzecim kwartale 2009 roku. Sugerowana cena detaliczna ma wynosić 160 euro, bez podatków i dopłat.

Aby wzbogacić wrażenia muzyczne, Nokia oferuje również szereg akcesoriów. Stereofoniczne słuchawki Nokia Bluetooth BH-50. – od niedawna w sprzedaży – zapewnią wysokiej jakości dźwięk poprzez potężne głośniki, a także funkcję redukcji echa oraz szumów. Stereofoniczne słuchawki Nokia WH-500, kompatybilne z szerokim wachlarzem urządzeń Nokia, również znakomicie nadają się zarówno do słuchania muzyki, jak i prowadzenia rozmów. Oba modele słuchawek można łatwo złożyć i przechowywać w przenośnym etui. Miniaturowe głośniki Nokia MD-8 zapewniające wyjątkowo długi czas odtwarzania są idealnym narzędziem do dzielenia się ulubioną muzyką z przyjaciółmi.

Nokia 5030 – pierwsze urządzenie z wewnętrzną anteną FM

Obraz
© (fot. Nokia)

Nokia 503. to pierwsze urządzenie mobilne Nokia z wewnętrzną anteną FM, dzięki której można słuchać radia bez słuchawek i głośników zewnętrznych. Klawisze z boku urządzenia dają natychmiastowy i wygodny dostęp do radia FM i ulubionych kanałów, dzięki czemu produkt zyskał nazwę XpressRadio. Telefon Nokia 5030 postawiony bokiem może pełnić funkcję miniaturowego radia FM. Model ten to idealny wybór dla użytkowników na rynkach wschodzących, gdzie radio jest ważnym źródłem rozrywki oraz informacji. Telefon został wyposażony w mocne głośniki, a także w baterię umożliwiającą słuchanie radia przez cały dzień i prowadzenie rozmów przez 10 godzin. Dostępny jest w dwóch pięknych kolorach — grafitowym oraz czerwonym.

Nokia 5030 będzie dostępna w drugim kwartale 2009 roku. Sugerowana cena detaliczna ma wynosić 40 euro, bez podatków i dopłat.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)