Nokia E75 wybrana najlepszym telefonem

Nokia E75 wybrana najlepszym telefonem

Nokia E75 wybrana najlepszym telefonem
Źródło zdjęć: © Nokia
17.08.2009 13:44, aktualizacja: 20.08.2009 13:56

Telefon Nokia E75 z biznesowej Eseries zdobył nagrodę EISA w kategorii European Business Phone 2009-2010 (Europejski Telefon Biznesowy). Wyróżnienie to, będące jednym z najbardziej prestiżowych w branży elektroniki użytkowej, przyznawane jest co roku przez pisma branżowe zrzeszone w Europejskim Stowarzyszeniu Technik Audiowizualnych EISA (European Imaging And Sound Association). Gala wręczenia nagród odbyła się 15 sierpnia br

Przy wyborze zwycięskiego produktu w kategorii European Business Phone jury brało pod uwagę zastosowanie zaawansowanych technologii, obecność cech pożądanych przez użytkowników, ergonomię oraz wzornictwo. Najwyższe noty wśród ocenianych urzadzeń zdobyła Nokia E75. wyposażona w wysuwaną z boku klawiaturę QWERTY i oferująca użytkownikom dostęp do poczty prywatnej i biznesowej typu push.

Obraz
© (fot. Nokia)

Niezwykle poręczna i stylowa Nokia E7. oferuje nowy, rozbudowany i bardzo wygodny interfejs poczty email. Telefon wyposażony jest w bogaty pakiet narzędzi, który zapewnia pełną obsługę folderów i wiadomości w formacie HTML, załączników, rozwijane widoki, a także możliwość sortowania wiadomości według dat, nadawców i rozmiarów. Oprócz udoskonalonych funkcji przesyłania poczty, urządzenie to daje dostęp w czasie rzeczywistym do kalendarza, kontaktów i zadań.

Nokia E7. jest ściśle zintegrowana z usługami Ovi. Telefon posiada wbudowany moduł A-GPS oraz aplikację Nokia Maps z 3-miesięczną pełną licencją na nawigację samochodową. Dostęp do poczty prywatnej i biznesowej poprzez większość istniejących kont e-mail telefon oferuje dzięki usłudze Nokia Messaging, dostępnej w urządzeniu bezpłatnie na cały okres życia produktu.
„Otrzymać nagrodę EISA to znaczy zostać docenionym przez grono międzynarodowych specjalistów w dziedzinie elektroniki użytkowej”. - powiedział Piotr Bubak, dyrektor marketingu Nokia Poland. „Ta nagroda jest dla nas tym bardziej cenna, ponieważ podkreśla nie tylko doskonałą jakość produktu, ale również zaawansowaną funkcjonalność, dostosowaną do najwyższych wymagań klientów biznesowych”.

Nagrody EISA przyznawane są w nastepujących kategoriach: fotografia, sprzęt audio, kino domowe, wideo, elektronika samochodowa oraz urządzenia mobilne. W poprzednich latach nagrodą tą uhonorowane nagrodą zostały Nokia N90. Nokia N93 oraz Nokia N95.

Najlepszy telefon komórkowy z aparatem to Samsung i8910 Omnia HD

Samsung i8910HD jest najlepszym na rynku telefonem komórkowym z wbudowanym aparatem fotograficznym, wyposażonym w ledową lampę doświetlającą, system geotagów, funkcję wykrywania twarzy i fotografowania „na uśmiech”, oraz tryb panoramy. Telefon ma również możliwość filmowania w rozdzielczości HD 720p (24 kl./s) i przeglądania stron internetowych, odtwarzacz AV, możliwość bezprzewodowej transmisji strumieniowej DLNA.

Obraz

Samsung i8910HD jest w pełni wyposażony w bardzo wydajne elementy znacznie skracające czas ładowania się aplikacji działających pod najnowszą wersją systemu Symbian S60. Najmocniejszym elementem aparatu jest duży 3,7-calowy ekran dotykowy AMOLED o rozdzielczości 360×640 pikseli, co umożliwia oglądanie grafik 3D i zdjęć oraz filmów we wspaniałej jakości. Poza tym telefon wyposażono w system nawigacji GPS z mapami Route 66, kompas, gry HD, widgety, 8 do 16 GB pamięci wewnętrznej, głośniki stereofoniczne, złącze TV, odtwarzacz DivX, i wiele, wiele innych.

Za najlepszy telefon muzyczny uznano natomiast Sony Ericsson W995

Obraz

Sony Ericsson W99. to telefon zaprojektowany z myślą o entuzjastach multimediów, którzy w łatwy sposób mogą korzystać z funkcji rozrywkowych, takich jak odtwarzanie muzyki czy wideo, dostęp do gier czy Internetu. W995 wyposażony jest w 2,6 cala ekran o rozdzielczości 240x320 pikseli, zapewniający doskonałe warunki do oglądania filmów czy obrazów. Telefon posiada też odtwarzacz mediów, Walkman 4.0, z funkcją Shake Control i łącze typu jack do słuchawek. Dodatkowo wyposażony jest w aparat fotograficzny 8,1 MPix, lampę LED, geo-tagging oraz stabilizację obrazu. Dzięki aplikacji Media Go można w zdumiewająco łatwy sposób porządkować i przesyłać ulubioną muzykę czy filmy z telefonu do komputera.

„Jesteśmy bardzo dumni z przyznania tej prestiżowej nagrody dla W995”, powiedziała Joanna Jakucewicz, Chanel Marketing Manager, Sony Ericsson. „Telefon W99. zapewnia użytkownikom doświadczenie wykraczające poza muzykę. Dzięki aplikacji MediaGo™ można automatycznie przenosić wszelkie dane audio, zdjęcia i materiały wideo pomiędzy telefonem a komputerem, a oglądania materiałów wizualnych na W995 jest tak dobre, jak na komputerze”.

Najlepszy telefon typu Smartphone - iPhone 3GS

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (175)