Nokia zapowiada trzy nowe modele: Nokia C3, Nokia C6 i Nokia E5

Nokia zapowiada trzy nowe modele: Nokia C3, Nokia C6 i Nokia E5

13.04.2010 11:41, aktual.: 13.04.2010 12:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Nokia zapowiedziała wprowadzenie na rynek trzech modeli - Nokia C3, Nokia C6 i Nokia E5. Nowe telefony charakteryzuje pełna klawiatura QWERTY, dostęp do różnych kont e-mail, komunikatorów i portali społecznościowych oraz niewygórowana cena.

Nokia C3 to pierwsze urządzenie z pełną klawiaturą QWERTY na najpopularniejszej platformie oprogramowania - Series 40. Telefon daje dostęp do sieci społecznościowych bezpośrednio z ekranu głównego. Użytkownicy mogą wyświetlać, komentować i aktualizować swój status. Mogą również dodawać tagi do zdjęć i filmów oraz udostępniać je w serwisach społecznościowych, takich jak Facebook czy Twitter.

Telefon Nokia C3. oferowany w cenie 90 euro, posiada także usługi Ovi Mail i Ovi Chat, dzięki którym początkujący użytkownicy mogą założyć konta e-mail i komunikatory bezpośrednio z urządzenia. Inne ważne funkcje to łączność Wi-Fi, aparat fotograficzny o rozdzielczości 2 MPix, ekran 2,4" oraz obsługa kart pamięci do 8 GB. Telefon Nokia C3 będzie dostępny na polskim rynku w trzecim kwartale br. w różnych kolorach, w tym w złoto-białym, niebiesko-szarym i różowym.

Nokia C6 to oparty na Symbianie S60. v 9.4 smartfon, który łączy w sobie zalety ekranu dotykowego o przekątnej 3,2" z wysuwaną klawiaturą QWERTY. Duży ekran ułatwia wyświetlanie stron internetowych, daje również bezpośredni dostęp do serwisu Facebook.

Telefon Nokia C6. dostępny w drugim kwartale br. w szacunkowej cenie 220 euro, będzie oferować aparat fotograficzny o rozdzielczości 5 MPix z automatyczną ostrością i lampą błyskową oraz Ovi Mapy z bezpłatną nawigacją pieszą i samochodową. W Ovi Sklepie dostępne są ponadto tysiące aplikacji, dzięki którym użytkownik będzie mógł dostosować telefon do swoich potrzeb.

Ostatnim modelem z tej nowej trójki jest reprezentujący rodzinę Nokia Eseries telefon Nokia E5. Model ten, oparty na systemie Symbian S60 v. 3.2, stanowi kontynuację linii, do której należą takie urządzenia jak Nokia E72 i Nokia E63. Nokia E5 łączy w sobie funkcje towarzyskie i rozrywkowe z aplikacjami biznesowymi, których katalog można rozbudowywać w Ovi Sklepie. Model posiada także wydajną baterię (do 8,5 h rozmów) oraz szybki dostęp do internetu poprzez HSDPA (10.2Mbps), HSUPA (2Mbps) i WLAN.

Zastosowane w Nokia E5 aplikacje Mail for Exchange i IBM Lotus Notes Traveler dają bezpośredni dostęp do ponad 90% korporacyjnych kont pocztowych na świecie. Dodatkowe zalety telefonu to Ovi Mapy z darmową nawigacją samochodową i pieszą oraz aparat 5Mpix z 8-krotnym zoomem cyfrowym i lampą błyskową LED. Szacowana cena telefonu Nokia E5 wynosić będzie 180 euro, a dostępny on będzie w trzecim kwartale br.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)