Nokia 808 PureView dostała Belle FP2

Nokia 808 PureView dostała Belle FP2

Nokia 808 PureView dostała Belle FP2
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
04.10.2012 14:15

Nokia rozpoczęła dziś udostępnianie aktualizacji oprogramowania dla smartfonu Nokia 808 PureView. Po aktualizacji wersja systemu to Belle FP2. Lista zmian jest długa.

Nokia rozpoczęła udostępnianie aktualizacji oprogramowania dla smartfonu Nokia 808 PureView. Po aktualizacji wersja systemu to Belle FP2. Lista zmian jest długa.

Zmiany dotyczą przede wszystkim funkcji fotograficznych, które w tym akurat smartfonie traktowane są priorytetowo. Dostajemy więcej informacji na temat wykonanych przez nas zdjęć, w tym oprócz rozdzielczości też wartość ISO, balans bieli, wielkość pliku i jego lokalizacja, a korzystając z Nokia Maps obejrzymy wszystkie zdjęcia na mapach, w zależności od miejsca ich wykonania.

W trybie kreatywnym pojawił się przycisk szybkiego resetowania ustawień, a w galerii obrócenie ekranu automatycznie włącza siatkę miniatur. W galerii doszukać można się też funkcji usuwania wielu zdjęć jednocześnie, a aplikacja dorobiła się pełnosprawnego widżetu na pulpit.

Kolejną nowością jest aplikacja Video Pro, służąca do szybkiej edycji zarejestrowanych przez nas filmów.

Pojawia się też nowa wersja przeglądarki internetowej oznaczona jako 8.3, z lepszym wsparciem dla HTML 5. Dostajemy odczuwalnie szybszą klawiaturę ekranową i tryb Nokia Car.

Wkrótce aktualizację otrzymają też Nokie 603, 700 i 701 - zawierającą szybszą przeglądarkę i Nokia Car Mode, ale pozbawioną zaawansowanych funkcji fotograficznych, które dostanie tylko 808-mka.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)