Nokia Belle i problemy z kompatybilnością wsteczną

Nokia Belle i problemy z kompatybilnością wsteczną
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

24.02.2012 10:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nokia rozpływa się w zachwytach nad najnowszą wersją swojego systemu dla smartfonów, Nokia Belle. Jednak powodów do zadowolenia nie mają użytkownicy, którzy zdecydowali się na aktualizację swoich telefonów do tej wersji systemu. W czym tkwi problem?

Ogólnie rzecz biorąc w kompatybilności wstecznej. Chodzi tu o współpracę systemu z aplikacjami, które bez problemu działały na poprzedniej jego wersji, czyli Symbianie Anna. A nie jest to takie oczywiste.

Jak wcześniej informowaliśmy, aktualizacja Nokia Belle trafi do kilku flagowych urządzeń tego producenta, m.in. modeli N8, E7 czy X7.

Jak informują na różnych forach użytkownicy, którzy zdecydowali się na aktualizację systemu, problemy stwarza szereg aplikacji, w tym m.in. popularne gry. Wśród nich znalazły się m.in. Angry Birds, Fruit Ninja czy Asphalt 6. Cała oficjalna lista zawiera sporo ponad 100 pozycji i znaleźć ją można pod tym adresem.

Co więcej, część komercyjnych programów, m.in. nawigacja Sygic GPS, nie współpracuje poprawnie z nową wersją systemu. Producent informuje jedynie o zaprzestaniu aktualizacji aplikacji dla tej wersji systemu i proponuje w zamian bezpłatną licencję wersji dla systemu Android.

Wygląda więc na to, że Nokia Belle nie jest do końca takim sukcesem, jak przedstawia to Nokia. Warto mieć to na uwadze, decydując się na aktualizację systemu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)