Niemcy planują utworzenie centrum obrony cybernetycznej

Niemcy planują utworzenie centrum obrony cybernetycznej
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

27.12.2010 14:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niemcy planują utworzenie w 2011 roku państwowego centrum obrony cybernetycznej w reakcji na wzrost liczby ataków na sieci komputerowe agend rządowych, co podejmowane jest głównie z Chin

Niemcy planują utworzenie w 2011 roku państwowego centrum obrony cybernetycznej w reakcji na wzrost liczby ataków na sieci komputerowe agend rządowych, co podejmowane jest głównie z Chin - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych.

Jak oświadczył rzecznik MSW Stefan Paris, o ile w roku 200. zarejestrowano tylko 900 takich ataków, to w pierwszej połowie roku bieżącego było ich już 1600, a ponadto znaczna liczba włamań do sieci nie została oficjalnie zgłoszona.

Obraz
© (fot. Jupiterimages)

"Większość elektronicznych ataków jest podejmowana z Chin" - zaznaczył Paris. Według niego, Niemcy jako państwo przemysłowe o dużym nasyceniu nowoczesną techniką jest atrakcyjnym celem dla cyberprzestępców.

Rzecznik nie przedstawił żadnych szczegółów na temat organizacji przyszłego centrum, informując tylko, że powinno ono zatrudnić ekspertów rządowych i funkcjonariuszy służb wywiadowczych oraz ściśle współpracować ze światem gospodarki.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)