Microsoft o planach obrony przed NSA

Microsoft o planach obrony przed NSA

Microsoft o planach obrony przed NSA
Źródło zdjęć: © © momius - Fotolia.com
19.12.2013 12:00

Microsoft ogłosił niedawno, że by móc chronić swoich użytkowników przed kontrolą Narodowej Agencji Bezpieczeństwa, wprowadzi obowiązkowe i automatyczne szyfrowanie danych w swoich internetowych usługach. Oto jak chce tego dokonać.

Microsoft chce za pomocą mechanizmów obowiązkowego i automatycznego szyfrowania danych utrudnić życie amerykańskiej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa (NSA). Początkowo, firma ta chciała wysyłać dane ze swoich serwerów do "olbrzymich ruterów sieciowych", które szyfrowałyby te dane przed wysyłką na zewnątrz. Ten pomysł okazał się jednak zbyt kosztowny, a na dodatek zakładał, że pojedynczy klucz szyfrujący szyfrowałby wszystkie dane. Porzucono więc takie rozwiązanie.

Microsoft postanowił więc posłużyć się serwerami w centrach danych do szyfrowania informacji, wykorzystując do tego ich nieużywane w danym momencie zasoby. Firma przyznaje jednak, że nie daje to 100-procentowej gwarancji bezpieczeństwa danych. NSA mogłaby wprowadzić swojego agenta jako pracownika Microsoftu lub skłonić do współpracy kogoś zatrudnionego w jednym z centrów danych. Gigant przyznaje, że bardzo poważnie się tego obawia.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Takiej przeróbki w Photoshopie jeszcze nie widzieliście"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)